fbpx
09 Березня, 2022

Словацьке місто Кошице вже не може приймати біженців з України

Словацьке місто Кошице вже не може приймати біженців з України

Словацьке місто Кошице, що за 100 кілометрів від кордону з Україною, не може справитись із великим потоком вимушених переселенців. Хоч місто виступає в основному “перевалочним пунктом” для людей, які їдуть вглиб Словаччини чи до інших країн ЄС, впоратись із великою кількістю людей тут не в змозі. 

“Ми все робимо лише з волонтерами і без допомоги держави, ми більше не зможемо впоратися з біженцями самотужки. Біженці приїжджають до Кошице в дедалі більшій кількості. Там тисячі людей. Ми стаємо своєрідним пристанком для всіх, хто потребує допомоги. Через Кошице вже пройшли десятки тисяч. Для більшості ми лише пересадочна станція, але цим людям теж потрібна допомога, – сказав міський голова Кошице Ярослав Полачек на брифінгу у вівторок перед залізничним вокзалом.

За його словами, місто хоче подбати про переселенців, однак має обмежені можливості, повідомляє pravda.sk.

Dostoprimechatelnosti Koshice Glavnaja Ulica

На залізничному вокзалі місто облаштувало “гарячу точку” біля літнього басейну Červená Hviezda на близько 400 місць. Але цього насправді замало.

“Сьогодні вдень ми щойно неофіційно дізналися, що з Черна-над-Тісою до нас прийдуть два потяги. Офіційно нам ніхто нічого не сказав. Ми не знаємо, скільки людей взагалі прийде. Ми не можемо підготувати наших людей для допомоги чи знайти житло. Несправедливо, якщо місцева влада займається цими питаннями, не маючи конкретної інформації”, – пояснює мер.

Він додав, що навіть у кризових штабах ні від кого нічого не можна дізнатися.

Зі слів мера Кошице, муніципалітет не має компетенції згідно із законом для надання допомоги біженцям в такому надзвичайному стані. Це роль держави. Хоча органи місцевого самоврядування взяли на себе цю роль, вони не мають можливості для здійснення такої діяльності.

“У місті досі немає коштів на виплату компенсацій по боротьбі з коронавірусом. Ми не маємо зведених рахунків щодо кризи, і сьогодні ми зіткнулися з новою проблемою. 11 днів тому ми звернулися до кризового штабу району з проханням надати нам ліжка для біженців, щоб розмістити їх у наших спортивних залах. Нічого не сталося, нічого не прийшло. Хоча нам обіцяли, що місто отримає тисячу, а область ще тисячу лежаків та інших необхідних речей. Я просив направити до нас принаймні 20 солдатів, щоб допомогти нам тут. Ми не можемо працювати таким чином. Нам потрібні рішення, а не тільки обіцянки. Тільки на підставі вказівок ми можемо продовжувати допомагати”, – пояснює своє обурення міський голова.

Міський голова запевнив кошичан, що не буде допомагати біженцям з міського бюджету. Він закликав компетентні органи звернути увагу на Кошице, через яке найближчим часом пройдуть ще десятки тисяч людей.

“Я прошу компетентних людей прийти і почати вирішувати ситуацію. Це не напад з мого боку, а прохання. Війна не закінчується на кордонах”, – додав наприкінці Полачек.

Нагадаємо, раніше Словаччина дозволила біженцям з України ввозити з собою домашніх тварин без спеціальних дозвільних документів.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі