fbpx
31 Березня, 2022

Словаччина висилає ще 35 російських дипломатів

Словаччина висилає ще 35 російських дипломатів

Словаччина вирішила скоротити штат посольства Російської Федерації в Словацькій Республіці на 35 осіб. Посла Росії Ігоря Братчикова викликали до Міністерства закордонних справ Словацької Республіки, де йому вручили дипломатичну ноту щодо цього рішення.

Про це повідомили у відділі комунікації відомства, пише TASR.

посольство Росії у Словаччині

Російського посла викликали до міністерства на підставі інформації від словацьких силовиків про одного з російських дипломатів, чия діяльність порушує Віденську конвенцію про дипломатичні зносини.

“У цьому контексті ми шкодуємо, що протягом останніх двох років російське дипломатичне представництво не виявило зацікавленості у коректній діяльності на нашій території. Вважаємо, що негайне припинення війни в Україні та функціонування російської дипломатичної місії відповідно до звичайних принципів дозволить нам будувати наші відносини на основі взаємної поваги та взаємовигідного співробітництва”, — заявили у МЗС Словаччини.

Висилку дипломатів прокоментував і прем’єр-міністр Едуард Геґер.

“35 дипломатів, яких ми вирішили відправити додому, були не тільки зайвими через наші реальні відносини з Російською Федерацією, але й становили високу загрозу безпеці Словаччини”, – сказав прем’єр-міністр.

Як ми повідомляли, перед цим Словаччина вислала трьох російських дипломатів через шпигунство.

Аж 40 російських дипломатів вислала і Польща.

Окрім того, Нідерланди висилають 17 російських дипломатів, Бельгія – 21, Ірландія – чотирьох, Чехія – одного.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі