fbpx
23 Березня, 2022

Польща вишле більше 40 російських дипломатів за підозрою в шпигунстві – ЗМІ (ОНОВЛЕНО)

Польща вишле більше 40 російських дипломатів за підозрою в шпигунстві – ЗМІ (ОНОВЛЕНО)

Уряд Польщі вирішив вислати з країни близько 40 російських дипломатів за діяльність, що не відповідає статусу дипломата. Мовою дипломатії це означає шпигунство.

Про це з посиланням на урядові джерела повідомляє видання Onet.

Посольство Росії у Польщі

За словами речника Міністра координатора спецслужб Станіслава Жарина (Stanisław Żaryn), список із 45 прізвищ, складений Агентством внутрішньої безпеки, надіслано до Міністерства закордонних справ.

Як зазначає Жарин, до Міністерства закордонних справ також надійшла заява на видворення дипломатів.

За повідомленням Onet, у середу, 23 березня, вранці з цього приводу в міністерство закордонних справ терміново викликали посла РФ у Польщі Сергія Андрєєва.

Шпигуни мали вести діяльність на території Польщі, яка не відповідала Віденській конвенції про дипломатичні відносини. Серед них співробітники російського посольства у Варшаві.

За даними джерел Онета, дипломати становлять загрозу безпеці Республіки Польща, а їхню діяльність можна розцінити як шпигунство на користь іноземної держави.

Російські шпигуни під прикриттям діяльності культурних закладів чи статусами консульських службовців мали діяти в Польщі, вербувати агентів та надсилати інформацію до Москви.

Слід очікувати, що після рішення про видворення дипломатів, Росія у відповідь видворить польських дипломатів з Москви.

ОНОВЛЕНО. Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський підтвердив, що Варшава видворила 45 російських дипломатів за шпигунство.

“Польща вислала 45 російських шпигунів, які видавали себе дипломатами. Ми з повною послідовністю та рішучістю розбиваємо мережу агентів російських спецслужб у нашій країні”, – написав Камінський у соцмережі.

Після переговорів у штаб-квартирі МЗС у Варшаві посол Росії в Польщі Сергій Андрєєва заявив журналістам, що Росія “має право самостійно приймати рішення щодо заходів у відповідь”.

“Буде правило взаємності, ми викинемо польських дипломатів” (з Москви – ред.) – сказав він.

Він також заявив, що дипломатичні відносини між Росією та Польщею офіційно не були розірвані.

“Я отримав ноту від МЗС Польщі про видворення 45 співробітників нашого посольства та торговельного представництва”, – сказав Сергій Андрєєв.

Він додав, що перебуває в Польщі і посольство продовжить роботу.

Шпигун в РАЦСі

Співробітника одного з варшавських РАГСів також заарештували за діяльність на користь російської розвідки, повідомляли у середу вранці. За повідомленням польських ЗМІ, він надав росіянам цінну інформацію

Він мав завдання копіювати та надавати росіянам цінні документи про поляків та іноземців, які живуть у країні.

Чоловік уже заслухав звинувачення у слідстві, яке веде держпрокуратура та Агентство внутрішньої безпеки.

Нагадаємо, що раніше ми публікували результати соціологічного опитування. за яким більше половини поляків підтримують ідею відправлення в Україну миротворчої місії НАТО, ООН чи іншої організації. Більшість також підтримує ідею відправки польських солдатів для участі у місії.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі