02 Жовтня, 2022

Словаччина виготовить для України ще 16 гаубиць Zuzana 2

Словаччина виготовить для України ще 16 гаубиць Zuzana 2

Міністр оборони Словацької Республіки Ярослав Надь підписав угоду зі своїм датським колегою Мортеном Бьодсковом (Morten Bødskov) про намір виготовити для України ще 16 одиниць самохідних гаубиць Zuzana 2. Про це він повідомив на своїй офіційній сторінці.

За словами глави словацького міноборони, вартість угоди склала 92 мільйони євро.

Feebfd3xwaaetc4

Профінансують виробництво і поставку на озброєння словацьких 155 мм колісних самохідних артилерійських установок Німеччина спільно з Данією та Норвегією. Планується поставка 16 одиниць Zuzana 2 у 2023 році.

“Данія, Норвегія та Німеччина запланують 92 мільйони євро для фінансування, і я надзвичайно радий, що ми досягли цієї угоди після інтенсивних та дуже конструктивних і дружніх переговорів. Україні потрібна наша допомога, а елементи наземної техніки часто стають вирішальними у битві”, – зазначив він.

Військову техніку виготовлятиме завод Konstrukta Defence, розташований у місті Молдава-над-Бодвоу на сході Словаччини. Саме цей завод планувалось використовувати для ремонту пошкодженої української військової техніки.

“Konstrukta Defence виробляє першокласний продукт, і мені приємно, що його починають так сприймати за кордоном. Я дякую союзникам за рішучість шукати форми допомоги Україні та за рішення обрати словацькі технології. Ось у чому полягає співпраця між країнами-членами НАТО”, – додав міністр.

Zuzana 2 – 155 мм колісна САУ виробництва словацької компанії ZTS Special.  У 2018 році армія Словаччини закупила 25 артустановок. Вони були передані до армії у липні минулого року, щоб замінити попереднє покоління. У червні цього року Україна і Словаччина підписали контракт на постачання восьми самохідних гаубиць “Zuzana 2”.

Нагадаємо, раніше йшлось також про те, що Словаччина розглядає питання про поставки в Україну також БМП (БВП) або танків Т-72. Але країна сподівається отримати за них відповідну компенсацію. Таку заяву зробив у травні Ярослав Надь на прес-конференції з нагоди візиту міністерки оборони Німеччина Крістіне Ламбрехт та міністерки оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен на авіабазі в Слячі.

Вже у червні словацьке міноборони заявило, що передасть Україні військової техніки на загальну суму 21,6 млн. євро. При цьому в уряді спеціально не озвучили списку техніки, не бажаючи “відкривати карти” перед Росією.

 

Infopost.media

Фото: Jaro Nad / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі