fbpx
01 Червня, 2022

Словаччина передає Україні зброї та військового обладнання на понад 21 мільйон євро

Словаччина передає Україні зброї та військового обладнання на понад 21 мільйон євро

Словаччина передасть Україні військової техніки на загальну суму 21,6 млн. євро. При цьому в уряді спеціально не озвучують списку техніки, не бажаючи “відкривати карти” перед Росією.  

Про виділення військового обладнання йдеться у матеріалах, які сьогодні, 1 червня, були затверджені на засіданні уряду, повідомляє TASR.

“У контексті триваючого масованого військового вторгнення Російської Федерації проти України пропонується уряду Словацької Республіки схвалити передачу Україні військового обладнання”, – йдеться у поданих матеріалах.

Ярослав Надь (3)

Після засідання уряду міністр оборони Ярослав Надь не захотів уточнювати, що саме буде надано Україні.

“Ми домовилися про таку процедуру в рамках НАТО, що я не буду давати Путіну список речей, які йдуть в Україну, але це саме те, що Україні потрібно”, – підкреслив Надь.

Він також звернув увагу на те, що доставка складається з матеріалів зі складів словацької армії.

“У цьому випадку ми не купували жодного нового обладнання”, – сказав він.

Надь зазначив, що принаймні частина цієї допомоги має відшкодовуватися через ЄС.

Глава словацького Міноборони також підтвердив, що на державному рівні Словацька Республіка та Україна ведуть переговори щодо контракту на закупівлю гаубиць Zuzana 2.

“Тривають переговори про кількість і ціну”, – сказав міністр. За його словами, це має бути хоча б одна батарея, тобто вісім гаубиць. – “Можливо, буде більше, подивимося, як буде укладатися контракт”.

Як ми повідомляли, під час свого візиту в Україну президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що лише гуманітарною допомогою у вигляді ліків та продуктів харчування зупинити російську агресію в Україні не вдасться. Саме тому Словаччина готова надавати і військову допомогу.

Слід відмітити, що Словаччина вже відправила Україні системи протиповітряної оборони С-300. Вартість цього комплексу Словаччина оцінила у 68 млн. євро. Також було надано іншого військового обладнання та зброї на суму 62 млн. євро і за ці поставки Словаччина просить компенсацію в Євросоюзу.

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі