fbpx
08 Травня, 2022

Словаччина може надати Україні танки, якщо знайде їм заміну

Словаччина може надати Україні танки, якщо знайде їм заміну

Словаччина розглядає питання про поставки в Україну БМП (БВП) або танків Т-72. Але країна сподівається отримати за них відповідну компенсацію.

Про це заявив міністр оборони Словацької Республіки Ярослав Надь на прес-конференції з нагоди візиту міністерки оборони Німеччина Крістіне Ламбрехт та міністерки оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен на авіабазі в Слячі.

Ярослав Надь (2)

За словами Надя, Словаччина має у своєму розпорядженні зброю, яку можна було б негайно надати Україні. Крім того, українці вміють з цією технікою радянського зразка працювати навіть без підготовки.

“Але ми повинні враховувати, що ми маємо зобов’язання щодо оборони нашої території, а також перед НАТО. Ми можемо надати своє обладнання лише за наявності відповідної компенсації”, – нагадав міністр.

У свою чергу, Німеччина заявила про негайну поставку Україні 12 гаубиць. За словами міністерки оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт, німці навчатимуть українських військових користуватися цією зброєю.

У Слячі міністр оборони Словаччини Ярослав Надь подякував своїм колегам за допомогу, яку вони надали Словаччині, постачаючи системи захисту Patriot та обслуговуючий персонал, який перебуває в аеропорту з березня. Зараз у Слячі перебуває приблизно 360 німецьких та нідерландських військових.

На зустрічі в Слячі, за словами Надя, мова йшла про те, як ці три країни наразі можуть допомогти Україні.

Міністр передбачає, що війська НАТО залишаться в Словаччині надовго і з тими специфічними можливостями, які це надає.

“З присутністю військових НАТО на нашій території ми отримуємо не лише 20-відсоткове збільшення збройних сил у Словаччині, але й можливості, яких Словаччина не має”, – додав Надь.

Як ми повідомляли, парламент Словаччини підтримав рішення про розміщення систем ППО Patriot на своїй території. Натомість свою систему ППО С-300 Словаччина передала Україні.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі