fbpx
08 Квітня, 2022

Словаччина відправила в Україну системи ППО С-300 (ВІДЕО)

Словаччина відправила в Україну системи ППО С-300 (ВІДЕО)

Словаччина передала Україні свою систему протиповітряної оборони С-300 у якості допомоги в захисті від агресії Росії.

Про це у своєму Twitter заявив у п’ятницю, 8 квітня, прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер.

ППО С-300

Раніше Україна звернулася до західних країн з проханням надати засоби протиповітряної оборони, щоб допомогти відбивати наступ російських військ уже другий місяць.

“Я можу підтвердити, що Словаччина передала Україні систему протиповітряної оборони С-300 на підставі її прохання допомогти в самообороні через збройну агресію з боку Російської Федерації”, – написав Геґер.

За словами словацького прем’єра, власна оборона Словаччини забезпечена. Умовою передачі систем ППО Україні Словаччиною було надання їй заміни від країн НАТО. Раніше поставити їй систему ППО Patriot погодились Німеччина та Нідерланди.

За словами міністра оборони Словаччини Ярослава Надя, передача Україні систем ППО не означає, що Словацька Республіка стала частиною збройного конфлікту в Україні. Як зазначив він, Україна має повне право на таку підтримку відповідно до статті 51 Статуту ООН, яка говорить про допомогу у здійсненні самооборони.

Водночас Росія неодноразово застерігала країни НАТО від надання військової допомоги Україні, заявляючи, що вважатиме будь-які поставки зброї законною військовою метою. Проте зупинити такі поставки досі не вдалося. Так, наприклад, російський пропагандист Владімір Соловйов у своєму Telegram, оприлюднивши відео з рухом С-300, вже продублював наратив, що ешелони зі словацькими системами ППО стануть законною військовою ціллю при перетині кордону з Україною.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 8 квітня, делегація на чолі з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, до складу якої входять прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер та міністр закордонних справ ЄС Жозеп Боррель, прибула в Україну.

 

InfoPost.Media

Фото: SME


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі