fbpx
29 Листопада, 2021

Словаччина повідомила про рекордне зростання транзиту російського газу через Україну

Словаччина повідомила про рекордне зростання транзиту російського газу через Україну

У листопаді через Словаччину до Західної Європи надходять рекордні обсяги природного газу. Після початкового падіння до 40-50 мільйонів кубометрів на добу з перших днів листопада, транзит, виміряний на вході трубопроводу до Велких Капушан, з 10 листопада зріс до нинішніх приблизно 94 мільйонів кубометрів.

Про це свідчать дані, опубліковані газовим перевізником Eustream.

Транзит газу через Словаччину

Цього року транспортування російського газу через Україну найчастіше коливалося від 40 до 80 млн куб.м. У вересні добові обсяги транспортування впали нижче 70 млн куб.м, а в жовтні Eustream транспортував в середньому 74 млн куб.м газу на добу. Однак, незважаючи на поточні транспортні значення, пропускна здатність трубопроводу значно вища. Наприклад, наприкінці 2019 року з України щодня надходило близько 200 млн куб.м газу.

Слід зауважити, що ще у жовтні прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер наголосив, що ЄС має зробити висновки з нинішньої енергетичної ситуації та визначити мінімальні обсяги газу в сховищах. За його словами, Словацька Республіка готова використовувати свої транзитні можливості та стати важливим гравцем в ЄС у вирішенні енергетичної кризи, перекачуючи газ із заповнених українських газосховищ.

Крім того, слід нагадати про матеріал з думками експерта в галузі енергетики Карела Гірмана про запуск спірного “Північного потоку – 2”. Він роз’яснив, чому для Словаччини стратегічно важливо отримувати газ через Ужгород.

 

InfoPost.Media

Фото: wiadomosci.dziennik.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі