Прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер наголосив, що ЄС має зробити висновки з нинішньої енергетичної ситуації. За його словами, енергетичні рекомендації, узгоджені країнами-членами ЄС у Брюсселі, мають гарантувати європейським домогосподарствам і бізнесу м’яке зростання цін на енергоносії.
За словами словацького прем’єра, Євросоюзу слід вивчити нинішню енергетичну ситуацію та визначити мінімальні обсяги газу в сховищах.
Як зазначив він під час самміту, в Україні є великі запаси газу, імпортовані до своїх газосховищ – до 30 мільярдів кубометрів. Це більше потужностей, які вона використовує зараз. Словацька Республіка готова використовувати свої транзитні можливості та стати важливим гравцем в ЄС у вирішенні енергетичної кризи.
“У разі, якщо ми, як ЄС, погодимося використовувати ці резервуари, транзит через Словаччину можливий. Це поки домовленість, але якби остаточне рішення було таким, що газосховища будуть наповнені транзитом через Словаччину влітку та взимку, то це була б дуже цікава модель”, – зазначив Хегер.
Згідно з висновками саміту, Європейська Рада запропонувала Єврокомісії оцінити поточну кризову ситуацію на енергетичному ринку та знайти шляхи її вирішення.
Ще одним зі шляхів виходу з кризи, крім наповнення газосховищ у ЄС перед кожною зимою, на саміті визначили наявність стабільних джерел енергії, зокрема атомної.
“Ми бачимо, що з точки зору стабільності електромережі АЕС є найсильнішим і найбезпечнішим джерелом”, – пояснив Хегер.
За словами прем’єр-міністра, перевага Словацької Республіки в тому, що вона регулює ціни на енергоносії для домогосподарств. Тому громадянам не доводиться турбуватися через цю кризу. Він уточнив, що в цьому році ціна на газ знизилась до рівня 2020 року. Що стосується цін на електроенергію, то спостерігається незначне зростання порівняно з минулим роком.
У вівторок, 26 жовтня, міністри енергетики ЄС обговорять технічні питання, пов’язані з вирішенням енергетичної кризи, а також підготують загальний аналіз ситуації. Його у грудні обговорюватимуть прем’єр-міністри та президенти на саміті ЄС.
Раніше ми також публікували матеріал з думками експерта в галузі енергетики Карела Гірмана про запуск спірного “Північного потоку – 2”. Він роз’яснив, чому для Словаччини стратегічно важливо отримувати газ через Ужгород.
InfoPost.Media за матеріалами ekonomika.sme.sk
Фото:
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.