fbpx
15 Грудня, 2021

Словаччина не закінчить свою частину європейського автомагістралі до кордону з Україною вчасно, – ЗМІ

Словаччина не закінчить свою частину європейського автомагістралі до кордону з Україною вчасно, – ЗМІ

Словаччина не встигне завершити свою частину коридору трансєвропейського шосе TEN-T до українського кордону до 2030 року. Дорога є частиною коридору TEN-T Рейн-Дунай між українським та французьким кордоном.

Більша частина Європи зараз зосереджена на розвитку залізничних систем. Однак Словаччина все ще намагається з’єднати два з найбільш густонаселених міст, Братиславу та східне місто Кошице, автомагістраллю, пише Еuractiv.

Dalnice Rekapitulace

Хоча очікувалось, що магістраль від Братислави та Кошице буде завершена до 2030 року, цього не можна сказати про продовження від Кошиць до українського кордону біля міста Ужгород.

Наразі проект частини трансєвропейського шосе перебуває на стадії державних закупівель для техніко-економічного обґрунтування, проведеного у 2014 році. Проте проект не пройшов оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) і був призупинений. Хоча автомагістраль входить до списку інфраструктурних пріоритетів міністерства транспорту, реальні роботи розпочнуться в 2029 році за найкращого сценарію, підтвердили в уряді Словаччини.

Це фактично означає, що вона не буде завершена до 2030 року.

Східна Словаччина є одним з найбільш слаборозвинених регіонів ЄС. ВВП на душу населення в регіоні становить лише 54% від середньоєвропейського показника, тоді як у Братиславі – 173%.

В неурядовій ініціативі “Шоссе до Земпліна”, яка виступає за розвиток транспортної інфраструктури на сході країни, зазначили, що хоч Словаччина й інвестувала 7,7 млрд євро в автомагістралі, на сході було побудовано нуль кілометрів.

“У регіоні, де проживає майже півмільйона людей, немає жодного кілометра автомагістралі”, – сказав Пітер Баторі, керівник відділу “Шоссе до Земпліна”.

За його словами, відсутність інфраструктури сприяє нестачі інвестицій та еміграції.

Раніше ми вже розповідали, що Угорщина та Словаччина цьогоріч значну увагу приділяють розбудові інфраструктури для розвитку трансєвропейського сполучення. У виграші від цього може стати і Україна, адже, наприклад, на старті будівництва вже мала бути 74-кілометрова автомагістраль від словацького Кошице до кордону з Україною.

 

InfoPost.Media

Фото: mdcr.cz


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі