fbpx
22 Жовтня, 2021

74-кілометрова автомагістраль від словацького Кошице до кордону з Україною на “низькому старті”

Словацька Національна компанія автомобільних доріг (NDS) почала готувати тендерну документацію для будівництва ділянки автомагістралі D1 від Бідовце біля Кошице до державного кордону з Україною. Тендер на предмет підготовки техніко-економічного обґрунтування проекту стане відправною точкою будівництва.

Головна мета – оцінити, чи доцільно будувати абсолютно новий відрізок автомагістралі або достатньо буде провести модифікацію наявної дороги 1-го класу.

кошице кордон

Про це повідомив міністр транспорту та будівництва Словаччини Андрей Долежал.

Всього заплановано побудувати п’ять ділянок загальною протяжністю 74-кілометра від Бідовця до кордону з Україною. За даними офіційного порталу NDS, усі знаходяться в процесі оцінки впливу на навколишнє середовище.

До кінця цього року також мають розпочатися державні закупівлі для підрядника другої черги північного об’їзду міста Пряшів на швидкісній трасі R4, що веде до кордону з Польщею.

Також незабаром очікується підписання контракту з обраним підрядником щодо будівництва другої черги ділянки R2 Кошице (Шаца – Кошицьке Ольшани).

Наразі триває будівництво першої черги північної об’їзної траси біля Пряшева. Інші ділянки R4, що пов’яжуть місто з польським державним кордоном ще знаходяться у процесі підготовки.

“Для однієї ділянки вже існує дійсне рішення про зонування та оформлена документація для дозволу на будівництво. На наступні три готується документація для прийняття рішення про зонування, а по решті чотирьох розділів завершується процес оцінки впливу на навколишнє середовище”, – додав Долежал.

Дев’ять запланованих ділянок автомагістралі R4 від Пряшева до кордону з Польщею, включаючи другу чергу північного об’їзду центру Шаріша, матимуть протяжність 65 кілометрів.

Також ми раніше розповідали про швидкі темпи будівництва ділянки автомагістралі D1 біля словацького Пряшева, що вестиме до України. Відрізок магістраліз Пряшева до Великого Шариша мають завершити у березні 2023 року. Також будується тунель Бікош на R4, що забезпечить безпечне та швидке з’єднання з існуючими дорогами.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі