fbpx
17 Лютого, 2022

Словаччина надасть Україні системи розмінування Božena і готова прийняти біженців

Словаччина надасть Україні системи розмінування Božena і готова прийняти біженців

Словаччина передасть Україні дві системи розмінування Božena-5 та медичне обладнання на суму 1,7 мільйона євро. Таким чином уряд Словаччини відповів на заклик України про допомогу.

Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр Едуард Гегер, пише TASR.

Едуард Гегер

За його словами, на полях України в зоні конфлікту мільйони мін і засоби розмінування врятують життя українців.

Доставку медичних товарів та систем розмінування в Україну забезпечить Міністерство оборони Словаччини в рамках гуманітарної допомоги.

Прем’єр-міністр заявив, що разом зі своїми європейськими партнерами докладає всіх зусиль для деескалації конфлікту в Україні.

У свою чергу, Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Словаччина у випадку загострення ситуації в російсько-українському конфлікті готова прийняти біженців з України.

Румунія, Польща та Угорщина, інші сусідні з Україною країни, які також є членами Північноатлантичного альянсу, вже заявили, що готові прийняти українських біженців у разі вторгнення Росії в Україну.

На запитання TASR, чи Словаччина, як безпосередній сусід України, так само готова взяти на себе цю роль, міністр оборони відповів, що Словаччина готується до такої можливості ще з жовтня минулого року.

“Ми готуємося до ситуації, що на нашу територію може прийти велика кількість біженців з України. Хочу зазначити, що якщо така ситуація і станеться, то це не економічні біженці, мігранти, а біженці війни”, – пояснив Надь.

За його словами, у Словаччині це не має бути політичною проблемою, адже в таких випадках піклуватися про біженців – “наш обов’язок”.

“Але всі ми твердо віримо, що такої ситуації не буде і що ситуація буде вирішена дипломатичним і політичним, а не військовим шляхом”, – сказав Надь.

Нагадаємо, з 16 лютого Міністерство охорони здоров’я (ÚVZ) Словацької Республіки скасувало також обов’язковий карантин після в’їзду до Словаччини з України у випадку збройного конфлікту безпосередньо перед прибуттям.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі