fbpx
16 Лютого, 2022

Словаччина скасовує обов’язковий карантин для українців на випадок війни

Словаччина скасовує обов’язковий карантин для українців на випадок війни

З середи (16 лютого) Міністерство охорони здоров’я (ÚVZ) Словацької Республіки скасовує обов’язковий карантин після в’їзду до Словаччини з України у випадку збройного конфлікту безпосередньо перед прибуттям.

Ці особи навіть не зобов’язані реєструватися через систему eHranica. Таким чином Міністерство охорони здоров’я реагує на поточні події в Україні. Про це TASR повідомила речниця ÚVZ Даша Рачкова.

Ukran Szlovak Hatar 1024x899

“Обов’язковий карантин і реєстрація в системі eHranica не застосовуватимуться з середи до осіб, які в’їжджають до Словаччини із сусідньої держави через побоювання національного чи міжнародного збройного конфлікту, однак ці особи повинні покинути територію Словаччини протягом 72 годин після в’їзду в неї”, – уточнила Рачкова.

ÚVZ заявляє, що внесення змін до указів є перш за все відповіддю на нинішню напружену ситуацію в Україні.

За словами інфекціоністів, зміни обговорювали з Міністерством закордонних справ та європейських справ Словацької Республіки, Управлінням прикордонної поліції та поліції у справах іноземців, Президії поліції та консорціумом експертів.

Варто нагадати, що польський уряд мобілізував органи місцевого самоврядування, щоб перерахувати будівлі, які можуть служити тимчасовими таборами біженців. Таке рішення прийняли на тлі побоювань напливу українських біженців та зростання військової напруги на кордоні України з Росією.

Чехія також заявила про готовність до прийому біженців, які можуть приїхати з України в разі ескалації конфлікту з Росією. Однак подальша матеріальна допомога Україні зараз не планується.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі