Польський уряд мобілізував органи місцевого самоврядування, щоб перерахувати будівлі, які можуть служити тимчасовими таборами біженців. Таке рішення прийняли на тлі побоювань напливу українських біженців та зростання військової напруги на кордоні України з Росією.
9 лютого очільник Мазовецького воєводства Костянт Радзивілл звернувся з листом до муніципалітетів та міської влади з проханням “проаналізувати (ситуацію) та вказати будівлі, які потенційно можуть служити для поселення іноземців”, повідомляє Еuractiv.
“Пріоритетним є вказати місця, які можуть бути готові прийняти біженців менш ніж за 48 годин”, – підкреслив Радзивілл, додавши, що також необхідні транспортні послуги. – “Прошу вважати прохання терміновим”.
Заступник міністра внутрішніх справ Мацей Восик минулого місяця заявив телеканалу TV Republika, що Польща може очікувати до мільйона українських біженців.
“Якщо в Україні йде війна, ми повинні передбачати наплив справжніх біженців, тобто людей, які тікають від пожежі, смерті, військових звірств”, – попередив він.
Крім того Польща запропонувала уряду США можливість перетину громадянами США сухопутного кордону. Також минулого тижня МЗС Польщі застерегло від поїздок в Україну через нестабільну ситуацію та рекомендувало відмовитися від непотрібних поїздок.
За даними уряду, у 2021 році в Польщі проживало близько 244 200 громадян України, що є найбільшою національною групою після поляків.
Військова підтримка Чехії та поліцейські на словацькому кордоні
Чехія також заявила про готовність до прийому біженців, які можуть приїхати з України в разі ескалації конфлікту з Росією. По це пише видання zpravy.aktualne.cz.
Однак подальша матеріальна допомога Україні зараз не планується. Про це заявив прем’єр-міністр Петро Фіала (ODS) у понеділок після засідання Ради державної безпеки.
Фіала нагадав, що уряд Чехії наприкінці січня вирішив передати Україні 4006 одиниць артилерійських боєприпасів на суму 36,6 млн крон.
“Наразі більше такого конкретного кроку не планується, але ми готові відповісти на будь-які вимоги української сторони”, – сказав прем’єр. – “Ми готові до різної кількості мігрантів, які можуть приїхати з України”.
Чехія готова допомогти Словаччині та направити на кордон з Україною контингент чеських поліцейських. Чеські експортери в торгівлі з Україною підвищили обережність.
За словами представників уряду, інтерес чехів в Україні до реєстрації в системі Drozd також зріс – з неділі зареєструвалося 50 осіб.
Загалом у системі, яку використовують чеські посольства, наприклад, для інформування туристів про надзвичайні ситуації, близько 130 осіб. За останні вісім років 55 громадян України отримали притулок у Чехії, ще 404 отримали тимчасовий захист. За даними МВС, загалом надійшло 3806 заяв.
Зараз українці є найбільшою меншиною в Чехії. Згідно з минулорічним переписом, вони представляють майже 30 відсотків людей з-за кордону, близько 150 200.
Нагадаємо, ескалація військового конфлікту України та Росії загрожує польській економіці, адже це може призвести до браку робочої сили. Найбільше переживають представники логістичних компаній, адже тут задіяні більше 100 тисяч українських водіїв.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.