У Словаччині розмістять до 2100 військовослужбовців Північноатлантичного альянсу у рамках так званої посиленої передової присутності НАТО. Таке рішення ухвалила Національна рада Словацької Республіки у вівторок, 15 березня.
Розміщення військових Альянсу стало реакцією Словаччини та союзників на неспровоковане масове військове вторгнення Росії в Україну, пише видання Pravda.sk.
Із 134 присутніх депутатів 96 підтримали, 15 виступили проти, 22 утрималися і один не голосував.
Словацький підрозділ НАТО має складатися з 600 чеських, 200 голландських, 100 польських і словенських, 400 американських і 700 німецьких солдатів. Доповнять можливості Збройних Сил Словацької Республіки і система протиповітряної оборони Patriot або можливе розгортання радіолокаційної технології Sentinel.
Німеччина вже розпочала переміщення зенітно-ракетного комплексу Patriot до Словаччини, повідомляє портал RND. У середу, 16 березня, в місті Хузум (земля Шлезвіг-Гольштейн) почали рух автомобілі з обладнанням і системами озброєння.
Систему Patriot використовують для протидії літакам, тактичним балістичним ракетам та крилатим ракетам.
Для довідки. Багатонаціональні бойові групи в межах так званої Посиленої розширеної присутності НАТО (eFP) стали стримуючим фактором Альянсу ще у відповідь на анексію Криму. Вони розташовані в Польщі, Литві, Латвії та Естонії. Після нападу Росії на Україну країни-члени Альянсу погодилися створити багатонаціональні бойові групи eFP вздовж усього східного крила НАТО, включаючи Румунію, Болгарію, Угорщину та Словаччину.
Нагадаємо, у Словаччині біля кордону з Україною діє “центр реєстрації” для українських біженців. З 14 березня логістику та всі послуги тут координує безпосередньо уряд Словацької Республіки.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.