fbpx
16 Березня, 2022

Словаччина розмістить військових НАТО і системи ППО Patriot з Німеччини

Словаччина розмістить військових НАТО і системи ППО Patriot з Німеччини

У Словаччині розмістять до 2100 військовослужбовців Північноатлантичного альянсу у рамках  так званої посиленої передової присутності НАТО. Таке рішення ухвалила Національна рада Словацької Республіки у вівторок, 15 березня.

Розміщення військових Альянсу стало реакцією Словаччини та союзників на неспровоковане масове військове вторгнення Росії в Україну, пише видання Pravda.sk.

Patriot Nato

Із 134 присутніх депутатів 96 підтримали, 15 виступили проти, 22 утрималися і один не голосував.

Словацький підрозділ НАТО має складатися з 600 чеських, 200 голландських, 100 польських і словенських, 400 американських і 700 німецьких солдатів. Доповнять можливості Збройних Сил Словацької Республіки і система протиповітряної оборони Patriot або можливе розгортання радіолокаційної технології Sentinel.

Німеччина вже розпочала переміщення зенітно-ракетного комплексу Patriot до Словаччини, повідомляє портал RND. У середу, 16 березня, в місті Хузум (земля Шлезвіг-Гольштейн) почали рух автомобілі з обладнанням і системами озброєння.

Систему Patriot використовують для протидії літакам, тактичним балістичним ракетам та крилатим ракетам.

Для довідки. Багатонаціональні бойові групи в межах так званої Посиленої розширеної присутності НАТО (eFP) стали стримуючим фактором Альянсу ще у відповідь на анексію Криму. Вони розташовані в Польщі, Литві, Латвії та Естонії. Після нападу Росії на Україну країни-члени Альянсу погодилися створити багатонаціональні бойові групи eFP вздовж усього східного крила НАТО, включаючи Румунію, Болгарію, Угорщину та Словаччину.

Нагадаємо, у Словаччині біля кордону з Україною діє “центр реєстрації” для українських біженців. З 14 березня логістику та всі послуги тут координує безпосередньо уряд Словацької Республіки.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі