fbpx
27 Квітня, 2022

Словаччина готова до зупинки російського газу, як у випадку з Польщею та Болгарією – Геґер

Словаччина готова до зупинки російського газу, як у випадку з Польщею та Болгарією – Геґер

Прем’єр-міністр Едуард Геґер відреагував на призупинення поставок природного газу до Польщі. За його словами, Словаччина готова зіткнутися з такими ж перешкодами, як і Польща.

Однак розрахунки за куплений газ із російським газовим концерном “Газпром” і надалі здійснюватиме в євро. Про це прем’єр повідомив у соцмережі.

“Росія використовує нафту і газ як інструмент для просування своїх імперіалістичних інтересів, що завершується нападами на Україну і воєнними злочинами на її території”, – сказав він.

Едуард Хегер

За словами Едуарда Геґера, словацька газова галузь має довгостроковий контракт із російським “Газпромом” і надалі здійснюватиме розрахунки за куплений газ у євро відповідно до узгоджених правил і рекомендацій Європейської комісії.

“Росія не порушить західної єдності та солідарності”, – сказав Геґер.

Він підкреслив, що Європейський Союз повинен якомога швидше позбутися енергетичної залежності від Російської Федерації.

Нагадаємо, російська газова компанія “Газпром” повністю припинила постачання газу до Польщі та Болгарії через те, що країни не розплачувалися за газ у рублях. Через бажання позбутись залежності від російських енергоресурсів Словаччина і Чехія, наприклад, вже припинили субсидувати встановлення газових котлів для населення. Чехія планує перейти на теплові насоси, що спричинило нестачу установок. Словаччина ж планує розробляти власні родовища, у тому числі геотермальні.

 

InfoPost.Media

Фото: Eduard Heger – predseda vlády SR / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі