fbpx
16 Січня, 2022

Угорська техніка бурить термальне джерело біля словацького Кошице

Угорська техніка бурить термальне джерело біля словацького Кошице

Величезна бурильна техніка, аналогів якої немає в Словаччині, бурить термальне джерело біля села Чижатіце в Кошицькому краї.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Кошицького самоврядного краю Растислав Трнка.

Угорська бурильна техніка у Кошице

“Увага, увага, наразі найбільша в Словаччині бурильна техніка залишиться в Чижатіце на кілька тижнів. З Угорщини прийшла велика бурова вежа, аналогів якої немає в Словаччині. Це допоможе нам дослідити рідкісне джерело термальної води в Кошицькому басейні. Завдяки цьому “буру” в Чижатіцах ми можемо досягти глибини понад два кілометри під поверхнею землі”, – написав Трнка.

За його словами, біля Чижатіце виявлені значні запаси природних ресурсів, які східняки можуть використати для аквапарку чи, наприклад, геотермального опалення.

Варто нагадати, що у Кошицькому краї до 2026 року планують запустити проект з використання енергії найбільших у Центральній Європі термальних джерел. Для цього використають свердловин поблизу села Свініца. Потенціал їх залишався невикористаним останні 25 років.

Про проект говорять вже понад 20 років. Три розвідувальні свердловини вже завершені, але планується доповнити їх ще трьома. Їх продуктивність оцінюється в 300 мегават. Вода з глибини більше трьох кілометрів досягає приблизно 135 градусів Цельсія в гирлі.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі