fbpx
23 Вересня, 2021

Ще одного угорського політика від партії влади не пустили до України. Усі деталі інциденту

Ще одного угорського політика від партії влади не пустили до України. Усі деталі інциденту

У середу, 22 вересня, після обіду депутат угорського парламенту Лорінц Ночо (Nacsa Lőrinc) повідомив на своїй сторінці у Facebook, що його не пустили в Україну, повідомивши, що йому заборонено в’їзд на 3 роки.

За словами угорського політика, він віз гуманітарну допомогу на Закарпаття й планував відвідати кілька населених пунктів цього регіону. Очевидно, йдеться про місця компактного проживання угорців. У своєму пості у Facebook депутат висловлює жаль з приводу інциденту, але наголошує, що гуманітарна допомога все ж була доставлена на Закарпаття.

Також учора, 22 вересня, угорська національна інформаційна агенція МТІ з посиланням на Лорінца Ночо те ж повідомила про цей інцидент на кордоні, надавши додаткові деталі.

Зокрема, у коментарі угорському державному медіа Лорінц Ночо зазначив, що не знає достеменно, за що йому заборони в’їзд, але припустив, що це може бути за його виступи в Страсбургу, або за звернення до угорців під час останніх місцевих виборів в Україні минулого року.

Ексклюзивні деталі Infopost

Нашій редакції вдалося дізнатися з власних джерел, що у середу зранку, 22 вересня, депутат угорського парламенту Лорінц Ночо дійсно намагався заїхати в Україні через КПП “Вилок Тісабеч”, що на українсько-угорському кордоні.

Більше того, Лорінц Ночо пред’явив на кордоні дипломатичний паспорт. 

Однак, у підсумку угорському політику відмовили у в’їзді та видали документи з роз’ясненням, в яких хоч і не вказується конкретна причина відмови у в’їзді, але інформується, що заборона діє 3 роки.

За інформацією джерел Infopost, рішення щодо заборони в’їзду Лорінцу Ночо було ухвалено минулоріч, відразу після місцевих виборів в Україні. І підставою для цього рішення є втручання у внутрішні справи України, а саме агітація на місцевих виборах за одну з політичних сил (KMKSZ Товариство угорської культури Закарпаття, лідер Василь Брензович), що заборонено 57 статтею Виборчого Кодексу України.

D Yt20201006020 Scaled
Лорінц Ночо. Фото Tibor Illyés/MTI

За інформацією джерел Infopost, Лорінц Ночо не є частим гостем на Закарпатті за останні роки, і восени минулого року, коли проходила виборча кампанія в Україні не відвідував Україну. 

Водночас, ми знайшли відео, яке оприлюднив Лорінц Ночо на своїй сторінці Facebook 22 жовтня 2020 року (вибори пройшли 25 жовтня) відео, на якому рефлексував на тему важливості участі у виборах, зокрема молоді, але яке закінчується красномовним закликом “Hajrá Kárpátalja, hajrá KMKSZ!”, що означає “Вперед Закарпаття! Вперед КМКС!”.

Хто такий Лорінц Ночо

Це угорський політик та депутат угорського парламенту (Національна асамблея) від правлячого блоку Фідес-ХНДП, і представляє саме Християнсько – демократичну народну партію, більше того є її речником.

Крім того, Лорінц Ночо є членом комітету угорського парламенту з закордонних справ та членом делегації Угорщини в ПАРЄ (Рада Європи).

Саме у стінах цієї міжнародної інституції Лорінц Ночо неодноразово критикував Україну за новий освітній закон, який став приводом для діючої українсько-угорської суперечки.

Контекст

Нагадаємо, що за підсумками останніх місцевих виборів між Києвом і Будапештом розгорівся новий скандал через участь угорських топ-посадовців у агітації за одну з політичних сил, а саме КМКС (Товариство угорської культури Закарпаття). 

Участь в агітації взяв навіть міністр закордонних справ Угорщини Пийтер Сійярто. 

За підсумками інциденту українська влада заборонила в’їзд кільком угорським посадовцям. Пийтера Сійярто в цьому списку нема, адже це негласне правило у дипломатії не забороняти в’їзд головним дипломатам країн. Водночас, в українському списку персон нон грата опинилися такі угорські посадовці як спецпредставник уряду Угорщини Іштван Грежа (повна назва Уповноважений міністра з питань розвитку Закарпатської області і програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну) та держсекретар Янош Арпад Потапі.

Про заборону в’їзду першого було повідомлено публічно після того, як Іштван Грежа намагався заїхати в Україна у листопаді минулого року. Водночас, про те, що Янош Арпад Потапі є персоною нон грата в Україні відомо Infopost з власних джерел.

Варто наголосити, що і Іштван Грежа, і Янош Арпад Потапі, є ключовими угорськими урядовцями, які відповідають за “національну політику” Угорщини щодо закордонних угорців, зокрема і щодо угорців, які населяють Україну та Закарпаття.

Раніше ми вже розповідали історію про ще одного угорського політика, якого спіймали в Україні з дипломатичним паспортом і нелегальними цигарками. Його у підсумку виправдав Ужгородський міськрайонний суд.

 

InfoPost.Media

фото Tibor Illyés/MTI


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі