fbpx
10 Червня, 2022

Ryanair включив угорський податок на надприбутки до вартості квитків

Ryanair включив угорський податок на надприбутки до вартості квитків

Лоукостер Ryanair вирішив стягувати з пасажирів податок на “надприбутки” уряду Угорщини, додаючи до вартості 9,87 євро (3900 форинтів) навіть за бронювання, зроблені до введення податку.

Про це сама компанія повідомила у четвер, пише Telex.

Img 8025

У компанії додали, що пасажири, які не бажають приймати цей податок, можуть скасувати своє бронювання та отримають повне відшкодування.

Уряд Угорщини раніше оголосив, що введе надприбутки для банків і великих приватних компаній, щоб стримати зростаючий бюджетний дефіцит.

Дефіцит центрального бюджету досяг у травні 7,28 мільярда євро (2,879 мільярда форинтів). Про це з посиланням на Міністерство фінансів повыдомило національне інформаційне агентство MTI.

Більшість податків стягується з енергетичних компаній і банків. За допомогою “податків на надприбутки” уряд сподівається принести до скарбниці 759 мільйонів євро (300 мільярдів форинтів). Однак насправді доходи бюджету будуть набагато менше 1,77-2,53 мільярда євро, необхідних для покриття витрат.

Нещодавно міністр економічного розвитку Мартон Надь пообіцяв, що уряд уважно стежитиме за тим, чи перекладають компанії, які постраждали від податку на надприбуток, тягар на споживачів. Якщо це станеться, уряд вживатиме швидких та жорстких заходів.

Раніше цього тижня Ryanair закликав уряд Угорщини скасувати новий податок на авіакомпанії, який, за її словами, був “безглуздим”.

“Цей невиправданий податок згубно позначиться на авіатранспорті (який вже завдав величезних збитків за останні два роки), угорському туризму та економіці. Цей невчасний і непродуманий податок, який незрозуміло порівнює збиткову галузь авіакомпаній з високоприбутковими нафтовими та енергетичними компаніями, зробив Угорщину миттєво неконкурентоспроможною та менш привабливою для авіакомпаній та туристів”, – йдеться у заяві ірландської авіакомпанії.

Додаткові податки деякі сектори будуть сплачувати до спеціального фонду цього року та у 2023-му. Згідно з новими правилами, авіакомпанії повинні будуть сплачувати податок на кількість пасажирів, які вилітають з Угорщини, без сплати за транзитних пасажирів.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали подробиці так званих “податків на надприбуток”, які були нещодавно запроваджені урядом Орбана. В результаті постраждає не лише великий бізнес. Очевидно, що це нововведення в кінцевому рахунку відобразиться й на пересічних угорцях. Таким чином уряд намагається врятувати економіку, запобігти інфляції та збільшити видатки на армію.

 

InfoPost.Media

Фото: Ryanair


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі