fbpx
28 Лютого, 2022

Румунія відправить в Україну військового спорядження та ліків на 3 мільйони євро

Румунія відправить в Україну військового спорядження та ліків на 3 мільйони євро

Президент Румунії Клаус Йоханніс заявив у неділю, 27 лютого, що Румунія направить Україні допомогу у вигляді боєприпасів, пального, шоломів, військового спорядження, продуктів харчування та ліків.

Відповідне рішення прийняв румунський уряд під час засідання спеціальної групи з врегулювання ситуації на кордоні, пише digi24.

Клаус Йоханніс

Загальна вартість другого траншу допомоги, за словами речника виконавчої влади Дана Карбунару (Dan Cărbunaru), складе 3 мільйони євро.

“Разом зі своїми партнерами та союзниками Румунія продовжує підтримувати Україну в її зусиллях відбити вторгнення Російської Федерації! Наша країна направить Україні новий транш допомоги: боєприпаси, паливо, каски, військову техніку, продукти харчування та медикаменти. Вражає зразкова мобілізація румунів та залучення волонтерів для допомоги тим, хто змушений шукати притулок у зонах бойових дій. Я вдячний їм і всім дякую! Повна солідарність з Україною та українським народом!”, – повідомив глава держави на своїй сторінці у Facebook.

У той же час уряд заявив про готовність прийняти постраждалих українців у румунську медичну мережу.

Нагадаємо, раніше Клаус Йоханніс заявляв, що Румунія не буде залучена до військового конфлікту в Україні. За його словами, жоден румун не повинен боятися за свою безпеку та безпеку своєї родини.

Румунія рішуче засуджує абсолютно невиправдану, незаконну та неспровоковану агресію російської армії проти України та наголосив, що єдиним рішенням для подолання цієї серйозної кризи є дипломатичне рішення.

Варто додати також, що в перші дні російської агресії румунська влада мобілізувалася, пропонуючи допомогу українцям, які змушені були виїхати з країни через військову агресію Росії. Політичні партії нинішньої правлячої коаліції заявили про готовність допомогти всім громадянам, які шукають притулку, а румуни мобілізувалися у групи волонтерів у Facebook для допомоги.

 

InfoPost.Media

Фото: Klaus Iohannis / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі