fbpx
26 Лютого, 2022

Звільнення від карантину та працевлаштування без дозволів: Румунія спростила умови в’їзду українцям

Звільнення від карантину та працевлаштування без дозволів: Румунія спростила умови в’їзду українцям

Румунська влада мобілізувалася, пропонуючи допомогу українцям, які змушені були виїхати з країни через військову агресію Росії. Політичні партії нинішньої правлячої коаліції заявили про готовність допомогти всім громадянам, які шукають притулку, а румуни мобілізувалися у групи волонтерів у Facebook для допомоги.

У п’ятницю міністр внутрішніх справ Лучіан Боде повідомив, що за останню добу до Румунії в’їхали 10 624 громадяни України, з них 3 360 залишили країну, пише digi24.

Ucrainenii Care Se Angajeaza In Romania Nu Au Nevoie De

Однак, за його словами, лише 11 осіб подали заяву про надання притулку в Румунії.

За інформацією МВС Румунії, ті, хто не подав такого запиту, можуть перебувати в країні максимум 90 днів протягом будь-якого періоду зі 180 днів.

Румунія також підготувала для вимушених приїжджих, де вони можуть перебувати на 72 години.

Станом на  20:00 п’ятниці, 25 лютого, 19 000 громадян України в’їхали в країну з початку бойових дій. З них 11 000 залишилися в Румунії.

Від початку військової агресії Росії в Україні 34 людини звернулися на пунктах пропуску з проханням про надання притулку румунської держави. Їх під опіку взяли представники Генеральної інспекції з питань імміграції.

Румунія спростила дозволи на роботу

Уряд Румунії також оголосив, що розпочав інтегровану координацію дій державних інституцій разом із громадянським суспільством та міжнародними організаціями з метою забезпечення гуманітарної допомоги.

Громадянам України, які хочуть працювати в Румунії, не потрібен буде дозвіл на роботу терміном на 9 місяців у календарному році. Про це повідомив у п’ятницю міністр праці та соціальної солідарності Маріус Будай.

Він додав, що громадянам України, які працюють за контрактом на повний робочий день, продовжується їх право на тимчасове проживання в Румунії.

Також зазначається, що протягом 9 місяців українці, які працюють в Румунії, можуть подавати документи на отримання статусу біженця.

Крім того Національний комітет з надзвичайних ситуацій ухвалив у п’ятницю рішення про звільнення від карантину осіб, які прибувають до Румунії з України. Захід застосовується незалежно від того, чи прибувають українці безпосередньо з України чи транзитом через Республіку Молдова.

Нагадаємо, молдавське міністерство охорони здоров’я опублікуало заяву, за якою молдавські лікарні безкоштовно госпіталізуватимуть та оперуватимуть українців, які виїхали до Молдови через російську агресію.

 

InfoPost.Media

Фото: everydaynews.ro


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі