Словаччина стурбована посиленням напруженості на україно-російському кордоні. За словами словацького прем’єр-міністра Едуарда Хегера, Росія має відвести свої війська від кордону з Україною, адже йдеться про безпеку усієї Європи.
“Чергова ескалація та виникнення військового конфлікту на кордоні між Росією та Україною може призвести лише до вживання жорстких заходів проти РФ у координації із союзниками”, – написав прем’єр на своїй сторінці.
Як зазначив Хегер, вимоги Росії відмовитися від розширення НАТО на схід та від військової співпраці з Україною – “де-факто” повернуть Європу до стану 1997 року. Саме у цей час почався процес розширення Північноатлантичного альянсу у Центральної та Східної Європи.
“Для нас є неприйнятним бажання стерти досягнуте за ці понад 20 років, коли Словаччина не була частиною Альянсу”, – зазначив словацький прем’єр.
На думку Едуарда Хегера, “демократичні принципи, безпека та суверенітет України, а також усіх нас – абсолютний пріоритет”.
Лідери Словаччини про Україну та Росію
Раніше у травні Хегер вже заявляв, що Україна є важливим сусідом Словацької Республіки з точки зору розвитку торговельних відносин. Про це він розповів після зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та президентом Володимиром Зеленським.
“Що важливіше, ми також хотіли висловити нашу рішучу підтримку її територіальної цілісності та цілісності як нашого суверенного сусіда. З точки зору торгових відносин, для нас важливо розвивати відносини у сфері енергетики, а також покращувати бізнес-середовище та місцеву та регіональну співпрацю”, – зазначив Хегер.
Президентка Словаччини Зузанна Чапутова раніше також підкреслювала, що Україна для Словаччини – друг і партнер та запевняла в підтримці зі свого боку.
“Я хочу вас запевнити, що Словаччина і надалі буде підтримувати вас на шляху реформ… і буде захищати ваш суверенітет і територіальну цілісність”, – зазначила вона у ході зустрічі з Володимиром Зеленським у вересні 2019 року.
За словами Чапутової, у Словаччині поширюють фейки про Україну.
“Мені дуже шкода, що і у нас про Україну поширюються різні міфи і неправда, або напівправда. Я хочу, щоб наші громадяни знали, в якій складній ситуації Україна знаходиться і які важливі наслідки має порушення мирного співіснування між державами”, – зазначила вона.
Варто додати, що Словаччина посіла третє місце з восьми країн Центральної та Східної Європи за рівнем протидії російському та китайському впливам. Найбільшу стійкість проявили Чехія та Румунія.
Крім того Братислава вирішила посилити свої зусилля по боротьбі з дезінформацією. Для цього тут створять центр для боротьби з гібридними загрозами. Технічне рішення для виявлення та оцінки містифікацій та дезінформації з використанням штучного інтелекту буде фінансуватися за рахунок плану відновлення країни.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.