Братислава посилює свої зусилля по боротьбі з дезінформацією, яку багато хто вважає однією з головних причин низького рівня вакцинації в країні, створюючи центр для боротьби з гібридними загрозами.
Технічне рішення для виявлення та оцінки містифікацій та дезінформації з використанням штучного інтелекту буде фінансуватися за рахунок плану відновлення країни, повідомляє euractiv.com.
Перша установа в Словаччині буде створена при Міністерстві внутрішніх справ. Як повідомляє прес-служба, аналітико-методичний та координаційний офіс починає працювати з початку наступного року.
“Відсутність такого центрального робочого місця на рівні Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки, враховуючи широту компетенції, яка нам належить, значно обмежила внутрішню координацію та взаємопов’язаність діяльності у цій сфері”, – визнають у міністерстві.
Словацький уряд зараз працює над боротьбою з дезінформацією в трьох паралельних загальнонаціональних проектах. Так, зокрема, Міністерство оборони завершує розробку плану дій щодо координації боротьби з гібридними загрозами, включаючи заходи щодо посилення стійкості суспільства та боротьби з дезінформацією.
Одним з них і виступає Центр боротьби з гібридними загрозами – національний проект, спрямований на підвищення стійкості країни до гібридних загроз.
“Завдяки цьому проекту державні установи залучать 50 експертів до боротьби з ненависним та шкідливим онлайн-контентом”, – підтвердив міністр внутрішніх справ Роман Мікулец (Roman Mikulec) на ITAPA, найбільшій ІТ-конференції в країні.
При цьому раніше Словаччина посіла третє місце з восьми країн Центральної та Східної Європи за рівнем протидії російському та китайському впливам. Найбільшу стійкість за дослідженням GLOBSEC проявили Чехія та Румунія.
Варто додати, що Європа все більш серйозно ставиться до гібридних загроз та запускає подібні проекти. Так, у Чехії теж запустили міжнародний проект CEDMO з дослідження фейків за допомогою штучного інтелекту.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.