fbpx
24 Лютого, 2022

Росія почала війну проти України: що відбулось і реакція світу (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Росія почала війну проти України: що відбулось і реакція світу (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

В ніч на 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив із екстреним зверненням до росіян, в якому повідомив про рішення щодо військової операції на Донбасі.

За його словами, Росія прийняла рішення про проведення спеціальної операції на території України.

“Її мета – захист людей, які протягом восьми років зазнають знущань, геноциду з боку київського режиму”.

Nrpb3vtwyvlxzpb5rntwonfbru

Як заявив Путін, “до планів РФ не входить окупація українських територій”, а “вся відповідальність за можливе кровопролиття буде повністю на совісті українського режиму”.

За словами Путіна”дії РФ пов’язані не з обмеженням інтересів України, а із захистом самої себе від “тих, хто взяв Україну в заручники”.

Вже відбулись атаки на прикордонні підрозділи, прикордонні наряди та пункти пропуску відбуваються з застосуванням артилерії, важкої техніки та стрілецької зброї. Це відбувається в межах Луганської, Сумської, Харківської, Чернігівської та Житомирської областей. Крім того, атака відбувається з ТОТ АР Крим. Повітряний простір України закрито для комерційного руху.

Реакція України

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до українців оголосив про введення воєнного стану у зв’язку з початком Росією війни.

“Вранці Путін оголосив про ведення спеціальної військової операції на Донбасі. Росія здійснила удари по нашій військовій інфраструктурі та наших прикордонниках. У багатьох містах України було чутно вибухи. Ми вводимо воєнний стан по всій території України”.

Він закликав українців залишатись спокійними та не піддаватись паніці.

“Сьогодні від вас потрібно – спокій, по можливості залишайтеся вдома. Ми працюємо, армія працює, працює весь сектор безпеки і оборони.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світ негайно відреагувати на початок Росією повномасштабної війни проти України.

“Путін розпочав повномасштабну війну проти України. Тривають удари по мирних українських містах. Це загарбницька війна. Україна буде захищатися та переможе. Світ може і має зупинити Путіна. Час діяти — просто зараз”, – заявив Кулеба.

Реакція світу

Президент США Джо Байден після телефонної розмови з Володимиром Зеленським заявив, що категорично засуджує російський напад.

“Я щойно завершив розмову із Зеленським, який зателефонував мені сьогодні ввечері… Я поінформував його про ланцюг міжнародного засудження, у тому числі про Раду Безпеки ООН цієї ночі”.

У відповідь на прохання Зеленського” підтримати всесвітнє величезне засудження російської агресії, а також допомогти забезпечити всесвітню підтримку народу України” Байден пообіцяв дії “Групи семи”, G7.

“Завтра я зустрінуся з лідерами G7, і США разом з нашими партнерами та союзниками накладемо серйозні санкції на Росію. Ми також будемо продовжувати надавати підтримку та допомогу Україні та українському народові”, – цитує президента США Європейська правда.

Президент Литви Гітанас Науседа засудив напад Росії на Україну та закликав Захід до рішучих дій.

“Рішуче засуджую військову атаку Росії проти України. Це ставить під загрозу мільйони невинних людей і підриває фундамент міжнародного порядку. Настав час Заходу відреагувати належним чином”, – заявив він.

ЄС має провести екстренний саміт у Брюсселі у четвер, 24 лютого, увечері, на якому намагатимуться знайти відповідь на санкціоновану президентом Росії Володимиром Путіним “спеціальну військову операцію» на сході України”. Екстрений саміт скликав президент Європейської ради Шарль Мішель.

 

InfoPost.Media

Титульне фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі