fbpx
26 Січня, 2022

Росія готова допомогти Угорщині у будівництві залізниці від кордону з Україною до Австрії

Росія готова допомогти Угорщині у будівництві залізниці від кордону з Україною до Австрії

Міністр інновацій і технологій Угорщини Ласло Палкович повідомив на урядовому сайті, що Росія готова долучитися до будівництва нової вантажної залізничної лінії в обхід Будапешта.

Він зазначив, що провів переговори з міністром транспорту Росії Віталієм Савельєвим.

Mav Hungary Railway

“Ще одним перспективним напрямком угорсько-російського співробітництва може бути розвиток залізничної лінії V0. Залізничне сполучення, що перетинає Угорщину від Загоня до регіону Дьор-Шопрон, звільнило б від навантаження ділянки, що проходять через столицю та міста. Також це зробило б залізничні вантажні перевезення більш привабливими завдяки набагато коротшому часу в дорозі, ніж зараз”, – повідомив Палкович.

Також він зазначив, що крім обміну досвідом, російська сторона також розглядає можливість внести свій внесок у фінансування проєкту.

Завдяки залізничній лінії V0 залізничні вантажі, які прибувають наземним транспортом з Далекого Сходу, матимуть змогу прямувати Угорщиною без затримок, оминаючи район Будапешта. Техніко-економічне обгрунтування проєкту планують завершити до літа 2023 року.

Також в уряді наголосили на важливості співробітництва між науково-дослідними інститутами, університетами та залізничними компаніями Росії та Угорщини. А також привітали підписання меморандуму про створення в Угорщині центру центру досліджень і розробок електромобілів найбільшого російського автовиробника. КАМАЗ може з’явитися в Угорщині з виробничими потужностями з 2025 року.

Нагадаємо, раніше в Будапешті російське АТ “РЖД Логістика”, угорська компанія CER Cargo Holding та дочірня компанія “Австрійських залізниць” з надання послуг у сфері вантажних перевезень Rail Cargo Group підписали меморандум щодо створення спільного підприємства у галузі логістики. Насамперед йдеться про перевезення вантажів між Китаєм та Європою.

Під час підписання меморандуму Мігай Варга нагадав, що на східному кордоні Угорщини з Україною, у місті Загонь, створюється потужний вантажний хаб. Він матиме “стратегічне значення” для Європи як місток між країнами Сходу та Європейським Союзом.

 

InfoPost.Media

Фото звідкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі