fbpx
20 Січня, 2022

Роми у Словаччині під час пандемії помирають вдвічі частіше, ніж більшість населення

Роми у Словаччині під час пандемії помирають вдвічі частіше, ніж більшість населення

Мешканці відокремлених ромських громад помирали під час другої хвилі пандемії вдвічі частіше, ніж більшість населення. У цих спільнотах за останній час помирає на 40 відсотків більше людей, ніж до пандемії.

Основною проблемою є дуже низький рівень охоплення вакцинацією. Про це з посиланням на Департамент цін та якості (ÚHP) та Інститут фінансової політики повідомляє TASR.

“Порівняно з середнім показником між 2015 та 2019 роками, кількість смертей людей із маргіналізованих ромських спільнот у 2021 році зросла до 44 відсотків у порівнянні з 21 відсотком у більшості частини населення. У той же час вони мають молодшу вікову структуру, ніж більшість населення. Якби частка літніх людей старше 60 років у цій спільноті була такою ж, як у більшості, то кількість померлих зросла б утричі”, – підкреслили в Департаменті.

Лунік Ix вакцинація

Смерті були наслідком значного рівня інфікування COVID-19, яке, за оцінками, охопило щонайменше 30 відсотків ромського населення.

У муніципалітетах, де проживає більша частка ромського населення фіксують значно нижчу кількість щеплень – всього до двох третин від загального рівня вакцинації населення.

Моніторинг організації “Здорові регіони” вказав у листопаді 2021 року середній рівень вакцинації першою дозою у ромських громадах на рівні 10 відсотків.

Заважає вакцинації також значне розповсюдження різних фейків та містифікацій щодо вакцинації серед представників ромських громад.

Наприклад, інтерес до вакцинації серед ромів у Лунику IX поблизу міста Кошице, можливо, трохи стимулював візит Папи Франциска до цього житлового масиву. Також ефект дала лотерея серед вакцинованих та допомога, яку надавали літнім людям, що погоджувалися на щеплення. Однак рівень вакцинації тут залишається вкрай низьким.

Лунік Ix вакцинація ромів

Поселення Лунік IX налічує близько 7160 жителів, фактично там проживає близько 4500, з яких близько 2000 мали б отримати щеплення. Однак за підрахунками голови поселення Марселя Шаня наразі вакцинувалося не більше 900 місцевих жителів.

Щоб покращити ситуацію, ÚHP рекомендує максимально підтримувати мобільну вакцинацію для вразливих верств населення безпосередньо у муніципалітетах, де компактно проживають роми. А також розроблено ще низку інших заходів, які мають посприяти кампанії з вакцинації.

Так, у грудні в Лунік IX відкрили освітню лабораторію LearningLab. Вона слугуватиме підвищенню цифрової, функціональної та інформаційної грамотності населення.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі