fbpx
21 Грудня, 2021

У ромському поселенні Лунік IX в Кошице відкрили освітній центр

У ромському поселенні Лунік IX в Кошице відкрили освітній центр

У громадському центрі району Лунік IX у Кошице, де компактно проживає ромська громада, 20 грудня відкрили освітню лабораторію LearningLab.

Вона слугуватиме підвищенню цифрової, функціональної та інформаційної грамотності населення, повідомляє sme.sk.

Lab1

Основна мета центру  – покращити навички, компетенції та загальні умови проживання ромської громади. Також організатори прагнуть зміцнити позиції членів ромської громади впровадивши інноваційні підходи для подолання існуючого розриву між ромами та та іншими громадами в регіоні.

Організатори вважають, що підвищуючи особистий рівень освіти представники ромської меншини матимуть шанс краще інтегруватися у суспільство.

Проєкт співфінансується за рахунок коштів Європейського Союзу у рамках Дунайської транснаціональної програми Interreg. Він запроваджується у Болгарії, Румунії, Чеські Республіці, Словенії, Угорщині та інших країнах Європи.

“У межах 15 навчальних лабораторій, створених у кожній країні-партнері, члени цих спільнот можуть отримати навички та ноу-хау, що дасть їм можливість бути інформованими користувачами та рівноправними членами суспільства”, – зазначає Анна Калістова з CSPV SAS.

Впровадженням проєкту у Словаччині займається Центр соціальних і психологічних наук Словацької академії наук (CSPV SAV). Асоційованим партнером є місто Кошице, а іншим партнером – організація ETP Slovakia.

Освітній проєкт триватиме до кінця 2022 року.

Ми також розповідали про те, що багато учнів у ромських поселеннях Словаччини не можуть приєднатися до онлайн-навчання через відсутність доступу до інтернету. З 13 грудня учні старших класів по всій Словаччині перебувають на дистанційному навчанні. Наразі невідомо, чи повернуться вони та учні молодшої школи до денної форми навчання після дострокових канікул, які почалися 20 грудня і мають протривати до 10 січня.

 

InfoPost.Media

Фото ілюстративне


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі