fbpx
07 Грудня, 2021

Різдвяні зустрічі та зимові курорти: що можуть заборонити у Словаччині з продовженням карантину

Різдвяні зустрічі та зимові курорти: що можуть заборонити у Словаччині з продовженням карантину

Уряд Словаччини ухвалив продовження карантину – школярі навчатимуться дистанційно, а з п’ятниці магазини працюватимуть в режимі обслуговування жителів із категорії OP (вакциновані та ті, хто перехворів на COVID).

Про це заявив у вівторок, 7 грудня, міністр охорони здоров’я Володимир Ленгварський, повідомляє pravda.sk.

Slovakia Lockdown

За словами Ленгварського, уряд буде стежити за ситуацією. Якщо показники погіршаться, вживатимуть подальших заходів.

“Ситуація зараз нестійка, але за домовленістю з експертами ми прийшли до висновку, що можемо дозволити людям “вдихнути”, – сказав міністр.

Ленгварський додав, що завтра, 8 грудня, має винести на засідання уряду постанову. Документ доручить уряду перевірити можливу фінансову участь нещеплених у лікуванні.

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер закликав людей не зловживати та не обходити ці заходи. Голови коаліційних партій у вівторок вранці обговорили карантин та заходи проти пандемії.

Які умови карантину пропонують словацькі депутати

Голова депутатської групи Партії свободи та солідарності (SaS) Анна Земанова заявила, що амбіції партії – пом’якшити заходи щодо вакцинованих та збільшити мотивацію до вакцинації.

“Сподіваюся, що ми досягнемо згоди”, – сказала вона.

За словами євродепутатки, з одного боку, епідемічна ситуація дуже важлива. Однак вони також “прислухаються до відвідувачів ​​закладів, підприємців, які вже перебувають на краю прірви, і влада повинна пам’ятати про захист цих людей”.

На запитання, чи підтримає SaS продовження карантину лише за умови отримання пільги від вакцинації, Земанова відповіла, що “це буде вирішувати уряд”. Вона вважає передчасним говорити про те, чи заборонять словакам на Різдво їздити до знайомих або на гірськолижні курорти.

“Це також залежатиме від того, як люди будуть поводитися відповідально. Я хотіла б попередити людей, що вірус поширюється через особисті контакти, особливо з людьми похилого віку, які не вакциновані”, – сказала вона.

На засіданні ради коаліції у понеділок увечері не було досягнуто згоди щодо пропозиції міністра охорони здоров’я Володимира Ленгварського щодо продовження карантину та введення інших заходів проти пандемії. Це підтвердила голова комітету охорони здоров’я Національної ради Словацької Республіки Яна Бітто Циганікова (SaS).

Циганікова пояснила, що, з їхньої точки зору, продовження карантину не мотивує робити щеплення від COVID-19, оскільки цей захід поширюється на всіх мешканців без різниці.

Нагадаємо, 19 листопада уряд Словаччини схвалив суворішу версію карантину для протидії COVID-19. З 22 листопада, нещеплені словаки не змогли потрапити навіть до торгових центрів та магазинів. Виключення становили тільки ті, які продають товари першої необхідності. Про повний перелій обмежень ми писали у публікації Словацький уряд вводить тимчасовий карантин для невакцинованих: що потрібно знати.

Такі заходи призвели до того, що словаки почали їздити “на закупи” до сусідніх угорських міст, де можна вільно пересуватись за наявності медичної маски.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі