fbpx
19 Листопада, 2021

Словацький уряд вводить тимчасовий карантин для невакцинованих: що потрібно знати

Словацький уряд вводить тимчасовий карантин для невакцинованих: що потрібно знати

Уряд Словаччини схвалив суворішу версію карантину для протидії COVID-19. Прем’єр-міністр Едуард Геґер (Eduard Heger) наголосив, що це тимчасове коригування, щоб зменшити навантаження на лікарні.

Часткові обмеження також будуть застосовані і до вакцинованих людей. Так, з понеділка, 22 листопада, нещеплені не зможуть потрапити до торгових центрів та магазинів, крім тих, які продають товари першої необхідності, повідомляє pravda.sk.

55466626 303

Режим OTP (вакцинований або перехворів та має негативний тест на COVID-19) буде обов’язковим на роботі. Масові заходи будуть лише для вакцинованих, але для меншої кількості відвідувачів. Так, наприклад, у районах, маркованих чорним кольором, яких станом на 22 листопада буде 54, не пускатимуть до закладів громадського харчування навіть вакцинованих відвідувачів.

За словами Геґера, Словаччина запроваджує австрійську модель карантину на три тижні. Водночас, якщо ситуація в лікарнях не покращиться, суворіші умови діятимуть довше.

“Якщо наступного тижня ситуація покращиться, ми приступимо до послаблення заходів швидше. Але з іншого боку, якщо ми побачимо, що ситуація погіршується, нам доведеться посилити заходи”, – попередив прем’єр.

Covid Sk

Які зміни в умовах карантину

І. Вводиться розмежування по типам імунітету від COVID-19:

OP – вакциновані та люди, які перехворіли на COVID-19 не більше 180 днів тому або отримали після цього принаймні одну дозу вакцини (вони матимуть такі ж можливості, як і повністю вакциновані);

OTP – вакциновані та люди, які перехворіли на COVID-19 більше 180 днів тому і мають негативний результат тесту на COVID-19.

ІІ. Обмеження по типам закладів

У бордових і чорних районах звичайні заклади та служби під час посиленого карантину повинні мати обмежені години роботи – з 5 ранку до 22 вечора. Торгівельні центри в зелених та помаранчевих районах будуть відкриті для категорій OP, OTP. У червоних, бордових та чорних районах вони працюватимуть тільки для OP, закриттими будуть спортивні секції та дитячі куточки.

Готелі у червоних і бордових районах зможуть розміщувати тільки категорії OP. У чорних районах проживання в готелях може бути дозволено категоріям OP  та ОТР тільки у випадку довготривалого та карантинного проживання.

Ресторани у червоних та бордових зонах карантину працюватимуть на терасах без обмежень для ОР, всередині зможуть за одним столом знаходитись не більше 4 осіб. У чорні зонах заклади працюватимуть тільки на виніс та доставку

ІІІ. Масові заходи

Організатори будуть зобов’язані зберігати список та контакти учасників протягом 14 днів після закінчення заходу, через 14 днів будуть зобов’язані їх знищити. Вводяться обмеження по кількості відвідувачів на весіллях, хрещеннях та похоронах.

Ми вже повідомляли про те, що понад дві тисячі лікарів Словаччини мають намір змінити місце роботи через складні умови роботи. Уряд країни вже сподівається на медиків з третіх країн, зокрема і України.

 

InfoPost.Media

Фото: DW


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі