fbpx
07 Вересня, 2021

Реформа освіти та довідки про відсутність COVID: як у Словаччині стартувало навчання у школах

Реформа освіти та довідки про відсутність COVID: як у Словаччині стартувало навчання у школах

У Словаччині протягом навчального року пройде реформа навчального процесу. Нова система навчання включатиме сучасніші методи викладання та матиме ставку на виховання критичного мислення у школярів. 

Всього у Словацькій республіці цьогоріч за шкільні парти сядуть  майже 707 тис. школярів, з них близько 510 тисяч – учні початкових класів, у тому числі й спеціальних шкіл. На карантин цьогоріч школи обіцяють більше не закривати, щоб не нашкодити навчальному процесу. Про це повідомляє словацький портал aktuality.sk.

škola Slovensko

“Мета, яку переслідує реформа – створити змістовну навчальну програму, яка підтримує сучасні методи навчання та залучає, наприклад, критичне мислення у процесі викладання. У процесі реформи школам надаватимуть допомогу 40 регіональних центрів, де досвідчені практикуючі педагоги навчатимуть інших вчителів та допомагатимуть їм із переходом до нової системи навчання”, – пояснив міністр освіти Словацької Республіки Республіка Браніслав Грьолінг (Branislav Gröhling).

Також у цьому навчальному році словацький уряд фінансуватиме проект репетиторства “Разом розумніші”.

Карантинні вимоги у школах

Цей навчальний рік у школах Словаччини відзначиться суворими санітарно-гігієнічними вимогами. Школи на карантин закривати не планують, як і проводити додаткові тестування на коронавірус. У разі виявлення випадків захворювань у навчальних закладах діятимуть за правилами Управління охорони здоров’я Словацької Республіки, а школи будуть зонуватись за принципом так званих світлофорів (аналог українських карантинних зон).

Міністерство освіти рекомендує навчальним закладам також організувати графік навчального процесу так, щоб учні різних класів якомога менше перетиналися, а також забезпечити регулярну дезинфекцію шкільних приміщень.

Під час першого візиту до школи після канікул та після кожної перерви у відвідуванні школи, яка триває три або більше днів поспіль, батьки зобов’язані будуть подавати до школи письмову довідку про безсимптомність учня.

    • Раніше ми вже розповідали про початок навчання у школах Угорщини. Там навчальний рік почали із вакцинаційної кампанії школярів, тож InfoPost дослідив, як до щеплень неповнолітніх від COVID-19 ставляться у інших країнах Європи.
    • Також важливим є матеріал, у якому ми розвінчуємо міфи про низькі результати зовнішнього незалежного оцінювання на Закарпатті нібито через погане знання української мови у школах для нацменшин.

InfoPost.Media

Фото: devinskanovaves.sk, discovery.org


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі