12 Грудня, 2021

Прикро, що міжнародна спільнота прощає дії України проти національних меншин – Сійярто

Прикро, що міжнародна спільнота прощає дії України проти національних меншин – Сійярто

Після кожного контакту на вищому державному рівні між владою України та Угорщини робиться крок, що стосується національних меншин, який несе негативне значення. Наприклад, після телефонної розмови прем’єра Угорщини Віктора Орбана та президента України Володимира Зеленського з’ясувалися негативні нюанси президентського законопроекту про подвійне громадянство.

Про це заявив міністр закордонних справ і торгівлі  Угорщини Петер Сійярто на слуханнях перед Комітетом національної безпеки цього тижня, передає Origo.

Szijjarto Peter

Ймовірно, йдеться про заборону брати участь у виборчому процесі (навіть у місцеві ради) особам з множинним громадянством. На цьому наголосила і Президія Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС-KMKSZ), яка оприлюднила відповідну заяву. За словами угорців, представники національних меншин у такому випадку фактично будуть виключені з публічного життя в Україні.

За словами Петера Сійярто, для Закарпаття немає ні правового, ні політичного рішення.

“Ми продовжимо покращувати відносини в майбутньому, але деякі червоні лінії довелося прокласти, тому Угорщина продовжуватиме блокувати засідання комітету Україна-НАТО”, – додав він. “Прикро, що ця міжнародна спільнота прощає дії України проти національних меншин.

Також Сійярто розповів про плани Угорщини мати найсильнішу розвідку за стандартами Центральної Європи. За його словами, діяльність Інформаційного офісу Угорщини зібрала на 60 відсотків більше інформації, ніж у попередньому році. Значна частина отриманої інформації продовжує надходити до служби від інформаторів.

Нагадаємо, на початку грудня президент України Володимир Зеленський анонсував розгляд Верховною Радою законопроєкту про множинне громадянство. Він вніс його на розгляд парламенту після свого щорічного послання. Наразі проект закону проходить розгляд у комітетах.

 

InfoPost.Media

Фото: MTI


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі