fbpx
15 Грудня, 2021

Промо, нові ліки та варіанти вакцинації: ЄС планує масову кампанію проти COVID у Східній Європі

Промо, нові ліки та варіанти вакцинації: ЄС планує масову кампанію проти COVID у Східній Європі

Європейська комісія готує масові інформаційні кампанії щодо необхідності вакцинації. Відеозвернення, адаптовані до потреб і особливостей Східної Європи будуть розроблені у тісній координації з урядами Східної та Південно-Східної Європи.

Проект все ще знаходиться на початковій стадії. Однак Брюссель наголошує на його важливості, враховуючи, що розрив у вакцинації між Східною та Західною Європою залишається значним, повідомляє Euractiv.

Covid Campain

За даними ECDC, рівень вакцинації у східних і південно-східних країнах ЄС залишається значно нижчим від середнього в ЄС (66,9% від загальної кількості вакцинованих).

Особливо невтішні цифри в таких державах, як Болгарія та Румунія, де вакциновано лише 26,9% та 39% всього населення.

Згідно з проектом висновку саміту ЄС, який відбудеться наприкінці цього тижня, лідери ЄС обережно ставляться до формулювань щодо дискусії щодо обов’язкової вакцинації.

Минулого тижня віце-президент Комісії Маргарітіс Схінас заявив, що саміт стане “можливістю” для лідерів обговорити це питання.

“Європейська Рада підтверджує життєво важливе значення вакцинації в боротьбі з пандемією. Розгортання вакцинації для всіх і застосування бустерних доз мають вирішальне значення. У цьому контексті подолання вагань щодо вакцини, в тому числі шляхом боротьби з дезінформацією, залишається ключовим”, – йдеться у проекті висновків.

Які варіанти підходу до вакцинації в ЄС

Джерело в ЄС повідомило виданню Euractiv, що підхід до вакцинації буде або “австрійським шляхом” із введенням обов’язкових щеплень та штрафів, або подібним до італійського з “Super COVID Pass”, який ускладнює повсякденне життя нещеплених.

Згідно з висновками, Рада ЄС також закликає до якнайшвидшого виконання переглянутих рекомендацій Ради щодо поїздок до ЄС, включаючи термін дії сертифікатів про вакцинацію. Для того, щоб COVID-сертифікат був дійсним для подорожей, третю дозу вакцини слід отримати протягом дев’яти місяців після останнього щеплення. Такі правила почнуть діяти з лютого 2022 року.

Нові препарати від COVID-19 затвердять цього тижня

Також очікується, що Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дозволить більше препаратів для боротьби з COVID-19. EMA схвалила чотири препарати, ще чотири подано на реєстрацію, а один зараз перебуває на стадії постійного перегляду. Однак в ЄС дають зрозуміти, що громадянам не слід покладатися на інші препарати, адже основним пріоритетом залишається вакцинація.

Нагадаємо, у Австрії анонсували обов’язкову вакцинацію від коронавірусу через високі темпи захворювань у країні та низький рівень кількості щеплень. Нововведення уряду мають вступити в силу з 1 лютого 2022 року. Це може зробити Австрію першою країною Європи, яка зважилась на такий крок.

Крім того в Угорщині уряд прийняв постанову про обов’язкову вакцинацію медичних працівників проти COVID-19. На початку грудня після численних скарг Конституційний суд Угорщини визнав, що урядова постанова не є неконституційною.

 

InfoPost.Media

Фото: Politico


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі