fbpx
04 Лютого, 2022

Профспілка машиністів пасажирських потягів Угорщини попередила про страйк з березня 2022 року

Профспілка машиністів пасажирських потягів Угорщини попередила про страйк з березня 2022 року

Збори делегатів профспілки машиністів потягів Угорщини з 2 лютого вирішили оголосити страйк на невизначений термін. Розпочнеться він на початку березня, при умові якщо до того часу не буде досягнуто згоди щодо компенсації їхньої втрати реальних заробітків через значну інфляцію у 2021 році.

Державна залізнична компанія MÁV вважає, що оголошення про страйк профспілки машиністів є необґрунтованим та незаконним. Про це повідомляє mavcsoport.hu.

Tn4 P20161207213ef7d6

У заяві зазначається, що роботодавець повністю виконав положення угоди про заробітну плату, укладеної минулого року. У компанії також зазначають, що середній місячний заробіток машиністів перевищив 700 000 форинтів у 2021 році, також було виплачено додаткові компенсації та пільги, згідно з програмою лояльності у розмірі 415 000 форинтів.

Крім того, близько 90 відсотків машиністів отримали додаткові спеціальні виплати у розмірі 120-160 тисяч форинтів.

У групі компаній MÁV-Volán зазначили, не зважаючи на значну втрату доходів, вдалося зберегти всіх своїх співробітників. Заробітки залізниці суттєво зменшились минулоріч через падіння кількості пасажирів через епідемію. Тому роботодавець вважає страйк не тільки незаконним, але також необґрунтованим і безвідповідальним.

Наприкінці грудня минулого року понад 1000 співробітників залізниці Румунії (CFR) також припинили роботу. Стихійний страйк розпочався у Бухаресті, Брашові, Сігету Мармацієй, Клужі та інших містах країни. Президент Федерації профспілок залізничних перевізників Румунії тоді пояснив, що люди незадоволені тим, що у них дуже низькі зарплати, які не підвищувалися тривалий час.

Нагадаємо, майже 50 000 вчителів Угорщини вийшли на двогодинний страйк 31 січня. Про нього профспілки попереджали ще в грудні минулого року, анонсуючи також безстрокову акцію з 16 березня у разі невиконання своїх вимог.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі