18 Травня, 2022

Президентка Угорщини під час візиту в Польщу засудила агресію Росії

Президентка Угорщини під час візиту в Польщу засудила агресію Росії

Новообрана президентка Угорщини Каталін Новак здійснила перший робочий візит до Польщі. Поїздка стала важливим кроком для укріплення двосторонніх відносин через розбіжності у політиці Варшави і Будапешта щодо Росії.

Про це повідомляє Telex із посиланням на hirado.hu.

“Польсько-угорські відносини дуже хороші. Я радий, що президент під час цього візиту наголошує на цьому”, – написав у Twitter президент Польщі Анджей Дуда.

Каталін Новак

Перебуваючи у Варшаві у вівторок, 17 травня, Новак засудила агресію Путіна.

Традиційно тісна співпраця між двома столицями послабилась через різні погляди на вторгнення Росії в Україну. Жорстка у своїх рішеннях Польща не знайшла союзника у вигляді Угорщини у своїй безкомпромісній позиції щодо Кремля.

Варто додати, що після парламентських виборів 3 квітня переобраний прем’єр-міністр Віктор Орбан порушив свою ж традицію. Замість того, щоб здійснити свій перший закордонний візит до Польщі, як він робив після кожної перемоги з 2010 року, Орбан відвідав лідера Католицької Церкви та ультраправих Італії Маттео Сальвіні.

Зазначимо також, що хоч Угорщина і проголосувала за всі пакети санкцій, запроваджені проти Росії, вона продовжує блокувати нафтове ембарго ЄС.

Крім того Угорщина може отримати фінансову компенсацію від Європейського Союзу як механізм переконання прем’єр-міністра Віктора Орбана підтримати санкції щодо російської нафти. Фінансування буде покликане підтримати країну в нарощуванні потужностей нафтопроводів, сховищ і переробки нафтопродуктів.

 

InfoPost.Media

Фото: Novák Katalin / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі