05 Травня, 2022

Угорщина та Словаччина домагаються відмови від ембарго на російську нафту

Угорщина та Словаччина домагаються відмови від ембарго на російську нафту

Європейська комісія розробила шостий пакет санкцій проти Російської Федерації, щоб натиснути на її економіку і стримати нарощення озброєння. Одним з рішень у рамках санкцій став вихід ЄС із залежності від імпорту російської нафти до кінця року.

Однак це рішення може бути ветоване Угорщиною та Словаччиною.

Про новий етап тиску на російську економіку 4 травня заявила Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, Путін намагається стерти Україну з карти, але йому цього не вдасться.

“Це його власна країна тоне”, – сказала фон дер Ляєн.

російська нафта

Що входить у шостий пакет санкцій проти РФ

ЄС запровадить повну заборону на імпорт усієї російської нафти, морської та трубопровідної, сирої та очищеної. Вихід ЄС із залежності від російської нафти буде здійснюватися “упорядкованим чином, що дозволить […] забезпечити альтернативні маршрути постачання та мінімізувати вплив на світові ринки.

За словами фон дер Ляєн, ЄС поступово припинить поставки сирої нафти в Росію протягом шести місяців і продуктів нафтопереробки до кінця року.

“Ми будемо максимізувати тиск на Росію, водночас мінімізуючи побічну шкоду для нас і наших партнерів по всьому світу. Аби допомогти Україні, наша власна економіка повинна залишатися сильною”, – додала вона.

Інші запропоновані санкції включають відключення Сбербанку, найбільшого банку Росії, та двох інших від системи банківських переказів SWIFT. Європейські бухгалтери і консультанти більше не зможуть надавати послуги російським клієнтам.

ЄС також запропонував припинити роботу трьох державних російських мовників. Фон дер Ляєн назвала їх “рупорами, які посилюють брехню Путіна” і сказала, що “їм не буде дозволено розповсюджувати свій контент у будь-якій формі, чи то через кабель, через супутник, в Інтернеті чи за допомогою додатків для смартфонів”.

Хто проти? Угорщина та Словаччина вимагають відмови

Прийняття чергового пакету санкцій вимагає одностайної підтримки всіх 27 членів ЄС. Однак Угорщина і Словаччина вже дали зрозуміти, що навряд чи підтримають заборону російської нафти, якщо не зможуть домовитися про вихід.

За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто, “наразі економіка Угорщини фізично не може функціонувати без російської нафти”. Словаччина теж знаходиться в подібному становищі.

Міністр економіки Ріхард Сулик заявив, що єдиному нафтопереробному підприємству країни “Словнафта” знадобиться кілька років, щоб перейти з російської нафти на інше джерело.

Більшість спостерігачів ЄС вважають, що ЄС дозволить Угорщині та Словаччині продовжити терміни виходу із залежності від російської нафти (кінцевим терміном називається кінець наступного року).

Нагадаємо, що аби уникнути вето від Угорщити та Словаччини на шостий пакет санкцій, Єврокомісія може запропонувати обом країнам “виняток або тривалий перехідний період”. Раніше про це повідомляло агентство Reuters, посилаючись на одне з джерел, знайомих із переговорами.

Варто додати також, що близько 62% словаків не згодні з тим, що країна має відключитись від російського газу та нафти, якщо їм доведеться платити при цьому вищі ціни за енергоносії.

 

InfoPost.Mediaза матеріалами Еmerging Еurope

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі