fbpx
11 Травня, 2022

ЄС може надати фінансову компенсацію Угорщині за відмову від російської нафти

ЄС може надати фінансову компенсацію Угорщині за відмову від російської нафти

Угорщина може отримати фінансову компенсацію від Європейського Союзу як механізм переконання прем’єр-міністра Віктора Орбана підтримати санкції щодо російської нафти. Фінансування буде покликане підтримати країну в нарощуванні потужностей нафтопроводів, сховищ і переробки нафтопродуктів.

Більшість інших країн ЄС підтримують заборону російської нафти в рамках нового шостого пакету санкцій, покликаного покарати Москву за війну проти України. Для такого рішення потрібна одностайність, однак Угорщина є найголоснішим критиком, як повідомляє Euractiv.

Віктор Орбан

За вечерею в понеділок, 9 травня, у Будапешті прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили інвестиції в модернізацію угорської нафтової інфраструктури.

“Надзвичайно важливо… це те, що ми зберігаємо єдність Європейського Союзу, коли йдеться про санкції проти Росії, це колективні зусилля”, – сказав на прес-конференції речник президента ЄК. – “Ми сподіваємося, що Європейський Союз зможе прийняти санкції якомога швидше”.

Фон дер Ляєн сказала, що для досягнення угоди необхідно більше працювати, і що вона проведе обговорення регіональної співпраці в галузі нафтової інфраструктури.

REPowerEU для Угорщини

При цьому, за даними видання Politico, Єврокомісія може використати платіжні механізми у новій енергетичній стратегії під назвою REPowerEU. Про неъ мають оголосити 18 травня і в цій стратегії мають бути кошти для країн ЄС, включаючи Угорщину. Стратегія REPowerEU спрямована на поетапну відмову блоку від російських нафтопродуктів до 2030 року.

“Чим більше ми зможемо допомогти Угорщині з REPowerEU, тим швидше вони зможуть відмовитися від російської нафти”, – сказав виданню високопосадовець ЄС.

Однак навіть обіцянки щодо інвестицій ставлять під сумнів швидке досягнення угоди з Угорщиною. Про це свідчать і відсутність конкретних домовленостей під час зустрічі Орбана з Урсулою фон дер Ляєн, і скасування відеоконференції, запланованої на вівторок, 10 травня. Наступний раунд переговорів відбудеться під час зустрічі послів ЄС у середу, 11 травня.

“Потрібна робота”

Коментарі з Будапешта також не свідчать про прорив у відносинах, оскільки міністр закордонних справ Петер Сійярто сказав, що вечеря лідерів ознаменувала собою “невеликий крок вперед”, але необхідно ще багато працювати.

“Прийняття цього пакету санкцій зруйнує нашу енергетичну безпеку”, – сказав він. – “Було б неможливо придбати достатньо нафти, щоб підтримувати роботу Угорщини та угорської економіки. Поки Європейська комісія не пропонує вирішення цих проблем, Угорщина, очевидно, не може підтримати цей пакет санкцій як… атомну бомбу, скинуту на економіку Угорщини”.

Минулого тижня Орбан також заявив, що Угорщина потребує “великих інвестицій” для модернізації енергетичної системи країни.

Варто нагадати, що Європейська комісія розробила шостий пакет санкцій проти Російської Федерації, щоб натиснути на її економіку і стримати нарощення озброєння. Одним з рішень у рамках санкцій став вихід ЄС із залежності від імпорту російської нафти до кінця року. Однак це рішення може бути ветоване Угорщиною та Словаччиною.

InfoPost.Media

Фото: Attila Kisbenedek/AFP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі