Представниця української національної меншини в Угорщині Ліліана Грекса у вівторок виступила в угорському парламенті.
Як повідомляє портал 24.hu Грекса не критикувала політику уряду Угорщини та Віктора Орбана за місяці війни, на відміну від представників українського уряду. Вона подякувала угорському уряду та всім іншим за велику допомогу, яку вони надали українським біженцям, які прибули до Угорщини після початку війни.
“Дякую за всі добрі слова і всі молитви”, – зазначила Ліліана Грекса. Також вона запитала у присутніх чи знають вони що відчувають батьки, якщо їхня дитина загинула в результаті нападу агресора?
Потім попросила вшанувати хвилиною мовчання жертв війни в Україні.
Ліліана Грекса раніше працювала в нафтовій компанії Mol, а потім у державній компанії MTVA (що здійснює фінансування та управління медіа) як PR-менеджер до 2021 року. З 2014 по 2018 рік була головою українського національного самоврядування в Будапешті. У 2022 році обрана представником української національної меншини в парламенті Угорщини.
Представник нацменшин не має права голосу в угорському парламенті (Національних зборах), але має право виступати на засіданнях, ставити запитання уряду та його членам з питань, що стосуються інтересів і прав національностей.
Ліліана Грекса також повідомила на своїй офіційній сторінці у Facebook, що особисто подякувала також президентці Угорщини Каталін Новак – “за її відкрите спілкування та прихильне ставлення до українського народу та України у зв’язку з російською агресією, а також за її корисну роботу з біженцями”.
Нагадаємо, що між Україною та Угорщиною виник черговий скандал, пов’язаний із неприйнятними та часом вкрай образливими заявами з боку політиків вищого ешелону влади. Всі заяви стосуються позиції уряду Віктора Орбана, зокрема блокування санкцій щодо РФ.
Фото: 24.hu
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.