07 Квітня, 2022

Представником української національної меншини в Угорщині стала Ліліана Грекса

Представником української національної меншини в Угорщині стала Ліліана Грекса

Під час парламентських виборів в Угорщини у представників української меншини була можливість віддати свої голоси за Національний список Державного самоврядування українців Угорщини та обрати свого представника в угорському парламенті.

За результатами голосування, яке показало найбільшу кількість відданих голосів в порівнянні з результатами голосувань за представників минулих років, Ліліана Грекса стане представником української національної меншини в Угорщині.

“Дякую за довіру та за ваші голоси! Для мене велика честь представляти українську національну меншину в Національних зборах Угорщини. Головними пріоритетами моєї роботи будуть відкритість, співпраця та розвиток, також у своїй діяльності зосереджуюсь на забезпеченні умов для якісної освіти українською мовою та духовного життя місцевих українців. Я розраховую на всіх, для кого важливі вищенаведені цінності та цілі. Продовжуємо працювати разом, в єдності!” — сказала Ліліана Грекса.

Ліліана Грекса

Довідка.

Ліліана Грекса – голова Комісії з питань молоді, засобів масової інформації та інформатики, член Фінансової комісії Державного самоврядування українців Угорщини.

З листопада 2019 року вона є депутатом ДСУУ від Товариства української культури в Угорщині (МУКЕ). До цього вона протягом 5 років була Головою Столичного самоврядування українців Угорщини. Також займала посаду голови Місцевого самоврядування українців Ержибетвароша.

Ліліана Грекса є активним членом української громади в Угорщині ще зі школи: була членом і засновником хору “Русалка” і танцювального ансамблю “Веселка”. Також була редактором і ведучою “Рондо” та радіо національної української меншини.

З 2019 року – голова Товариства Української Сім’ї та Молоді в Угорщині “Нова Хвиля”.

Має три вищі освіти та сертифікати (мовні іспити) з двох мов. Працювала у TV2, MOL та MTVA на посаді керівника відділу маркетингу та комунікацій. Наразі є PR-експертом MTVA.

Її мета — оновити Державне самоврядування українців Угорщини, зробити його прозорим та ефективним. Також у планах розвинути сферу сім’ї, молоді, церкви та освіти в самоврядуванні.

У 2022 році Державним самоврядуванням українців Угорщини обрана першим номером до Національного списку кандидатур на пост представника українців в парламенті Угорщини.

Нагадаємо, після парламентських виборів в Угорщині Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС-KMKSZ) оприлюднило заяву до уряду Угорщини. У ній вони сподіваються на подальшу підтримку українських біженців, підтримку санкцій проти Росії та постачання необхідної оборонної зброї для України відповідно до рішень НАТО.

 

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі