fbpx
17 Лютого, 2022

Послуги Booking в Україні дорожчають: сервіс підтвердив запровадження додаткових 20% ПДВ для власників житла

Послуги Booking в Україні дорожчають: сервіс підтвердив запровадження додаткових 20% ПДВ для власників житла

Послуги бронювання через сайт Booking.com для українських готелів подорожчають вже з березня 2022 року.

Відомий сервіс онлайн-бронювання тепер крім стандартної комісії включатиме в рахунки своїм українським партнерам ПДВ у розмірі 20%. Це може вплинути загалом на ціни оренди житла, яке бронюється через цей сервіс.

“З березня 2022 року послуги, які ми вам надаємо, будуть оподатковуватись ПДВ 20%. Щоб ми могли виставляти рахунки на правильну суму, вам потрібно вказати, чи є ви фізичною особою, юридичною особою або індивідуальним підприємцем, зареєстрованим як платник ПДВ. Залежно від вашого статусу до вас будуть застосовуватись такі збори”, – такий лист надійшов всім клієнтам Booking, які здають житло в оренду.

Booking

Зазначається, що стягувати ПДВ 20% на додачу до стандартної комісії Booking буде “у зв’язку із нещодавніми змінами податкового законодавства України”.

“Ми перераховуватимемо сплачений вами ПДВ податковим органам України”, – кажуть у компанії.

Додатково ПДВ не буде стягуватися лише з тих парнерів, які вже сплачують його. Їм потрібно надати ресурсу свій індивідуальний податковий номер платника ПДВ або код ЄДРПОУ (Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України) — унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи.

Клієнтам пропонується оновити інформацію про власний об’єкт розміщення та сплату ПДВ до 28 лютого 2022 року.

На що це вплине

Очікується, що включення ПДВ до комісійних рахунків з великою часткою ймовірності призведе до підвищення вартості послуг українськими об’єктами розміщення, які пропонують житло через Booking.com.

Наразі стандартна комісія Booking для українських готелів складає 15%.

Деякі експерти вважають, що для орендарів ціни підвищаться максимум на 3%. Однак очікується збільшення так званих “прихованих” платежів. Вони подаватимуться у вигляді додаткової плати за прибирання орендованого житла або запровадження місцевого податку.

Чому так сталося

Зміни сталися через прийняття Верховною Радою України закону №1525-IX щодо оподаткування електронних послуг нерезидентів – так званий “податок на Google і Facebook”. Закон визначає особливий порядок оподаткування ПДВ компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України.

Норми окремих пунктів Закону (щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізособам) застосовуються до податкових періодів, починаючи з 1 січня 2022 року.

У червні минулого року податкова поліція Італії заявила, що компанія Booking.com, яка зареєстрована у Нідерландах, ухилилася від сплати податку на додану вартість (ПДВ) на суму 153 мільйони євро через оренду житла, заброньовану через її платформу з 2013 до 2019 року.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як уряди країн Європи борються з цінами. Найпростішими рішеннями, які могли розглядають або вже ввели лідери країн Центральної та Східної Європи стали державний контроль за цінами та зниження ПДВ.

Так, наприклад, в Угорщині минулого тижня ціни на цукор, борошно, молоко, олію, свинину та курячу грудку знизили до жовтневого рівня. За словами угорського прем’єра, це допоможе захистити угорські сім’ї.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі