fbpx
08 Листопада, 2021

Понад 2,5 тисячі словацьких лікарів готові звільнитися

Понад 2,5 тисячі словацьких лікарів готові звільнитися

Наразі 2511 лікарів з університетських та районних лікарень підписали декларацію про готовність до звільнення зі служби, якщо їхні умови не покращаться, а надзвичайно серйозна ситуація в словацькій системі охорони здоров’я не буде вирішена.

Про це у п’ятницю повідомили представники медичної профспілки (LOZ), заявивши, що ситуація в охороні здоров’я не змінилася та продовжує погіршуватися.

Medicina Sk

“У нас є абсолютна більшість лікарів, не бачать причин добровільно погоджуватися на понаднормову роботу, тому що це не лікарі, а система віддалилась від пацієнта”, – сказав голова LOZ Петер Вісолайський (Peter Visolajský).

Він нагадав, що функціонування словацьких лікарень наразі неможливе без добровільної згоди лікарів на понаднормову роботу. Однак, за словами лікарів, вони відмовляються далі миритися з розпадом охорони здоров’я та погіршенням умов для пацієнтів, оскільки не бачать кроків уряду та МОЗ у вирішенні ситуації.

Медична профспілка ще у вересні висунула вісім вимог щодо покращення умов роботи лікарів і медсестер, модернізації лікарень та надання допомоги пацієнтам у великих містах і віддалених регіонах.

За словами профспілкових діячів, система охорони здоров’я в Словацькій Республіці “дихає на ладан”, і понад 1200 медсестер і сотні лікарів уже звільнились. Також Словаччина, як зазначають у профспілці, втрачає конкурентоспроможність у наборі нових лікарів і медсестер.

Раніше у словацькому МОЗ заявляли, що хочуть полегшити можливість працевлаштування медикам з інших країн. З цією метою тут планують прийняти поправки до Закону про медичних працівників та професійні організації у сфері охорони здоров’я, який зараз проходить міжвідомче обговорення. Однак наразі тут відчувається гостра нестача медперсоналу, до середнього показника по ЄС не вистачає 16 тисяч медсестер.

 

InfoPost.Media за матеріалами словацьких ЗМІ

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі