fbpx
15 Червня, 2022

Поляки прагнуть покарання для Росії, а італійці миру ціною українських територій – соцдослідження

Поляки прагнуть покарання для Росії, а італійці миру ціною українських територій – соцдослідження

Перші 100 днів війни Росії проти України зміцнили громадську думку в Європі з точки зору політичної позиції у відповіді Росії. Але результати соціологічних досліджень показують, що різні суспільні уподобання можуть послабити цю єдність у Європі.

Провідний аналітичний центр Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR) представив результати дослідження щодо України. Його провели у дев’яти країнах ЄС і Великій Британії більше місяця тому.

соцдослідження ЄС

За результатами переважна більшість (73%) європейців звинувачують Росію у війні, а майже дві третини вважають її головною перешкодою миру. На думку авторів дослідження, аналітиків Марка Леонарда та Айвена Крастева, європейці здивували себе та Владіміра Путіна єдиною і рішучою реакцією на російське вторгнення.

Однак більшість побоюється зростання вартості життя та енергоресурсів, а також використання Москвою ядерної зброї.

Що турбує авторів доповіді, так це розкол у підході до того, як закінчиться війна.

Дослідники розділили респондентів на “табір миру” (Peace camp), “табір справедливості” (Justice camp), “табір вагань” (Swing voters) та решту (The rest).

“Табір миру”, який хоче настання миру навіть за рахунок територіальних втрат України на користь Росії, є найсильнішим. Хоча лише в одній країні, Італії, вона становить більшість (у середньому для всіх респондентів 35%). Проте лише в Польщі табір правосуддя, який вимагає покарання Росії та відновлення територіальної цілісності України, більший за табір миру. “Табір миру” має велику перевагу над “табором справедливості”, крім Італії, також у Німеччині, Румунії та Франції.

аналітика ЄС
Величина європейських таборів виборців у відповідь на війну Росії проти України (у відсотках)

Партійні симпатії не особливо впливають на вибір позиції та різниться яв в ультраправих, так і у демократичних партіях зокрема.

Однак спостерігаються чіткі відмінності між статями. 62% з “табору правосуддя” – чоловіки, 38% це жінки.

Незалежність від енергоресурсів з Росії важливіша за кліматичні цілі для громадян усіх опитаних країн. У Фінляндії 77% респондентів схиляються до першочерговості відмежування від енергозалежності (і тільки 11% мають іншу думку). У Польщі така позиція у 70% (16% переслідують кліматичні цілі). На останньому в списку Італія 46% прагнуть енергонезалежності.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі