fbpx
06 Січня, 2022

З січня працевлаштування в Польщі стане простішим – президент підписав закон

З січня працевлаштування в Польщі стане простішим – президент підписав закон

З другої половини січня в Польщі запрацюють нові, більш лояльні правила працевлаштування іноземців, зокрема робітників з України. Відповідні зміни до законів підписав президент Польщі Анджей Дуда.

Нові правила дозволять суттєво спростити отримання дозволів на проживання та збільшать його термін, інформує канцелярія польського президента.

робота в Польщі

Так, відповідно до нововведень, іноземці зможуть працювати в Польщі до 2 років без дозволу на роботу, тільки на підставі декларації про доручення роботи. Раніше для іноземних робітників такий термін складав 6 місяців, після якого була обов’язкова піврічна перерва перед отриманням наступної декларації.

Також відтепер отримати дозвіл на тимчасове чи постійне проживання стане простіше. Від іноземців при поданні заяви на “карту перебування” не вимагатимуть наявність задокументованого місця проживання в Польщі та постійного джерела доходу. Достатньою буде інформація про те, що заробіток закордонного працівника не менший від мінімальної заробітної плати у Польщі.

Підтвердити це працівники, в тому числі українці, зможуть, надавши лише договір працевлаштування із вказаною заробітною платою.

До переліку обставин, які не вимагають від іноземця видачі нового дозволу на проживання та роботу, внесли також зміну посади при збільшенні зарплати.

Процес видання дозволів для іноземних робітників обіцяють перевести у цифровий формат для зменшення черг та терміну очікування. Цифровізація послуг дозволить встановити чіткий строк розгляду питання про надання “карти перебування”. Тепер він становитиме не більше 60 днів з моменту усунення всіх формальних недоліків у заяві про надання дозволу на проживання в першій інстанції.

Одна з поправок до закону також полегшує подання заявки на отримання так званої “Карти поляка”. Тепер для отримання цього документа, достатньо буде, аби “Карту поляка” мав один з батьків або один з дідусів та бабусь заявника.

Зміни до законодавства почнуть діяти за 14 днів після їхньої публікації в урядовому віснику, орієнтовно у другій половині січня.

Нагадаємо, уряд Польщі прагне заповнити дефіцит робочих місць в країні за рахунок українських працівників. Для цього планують запровадити масштабні податкові пільги, якими зможуть скористатись трудові мігранти та підприємці.

Варто додати також, що кількість громадян України, які мають дійсний вид на проживання в Польщі, перевищила 300 тисяч осіб. Це становить майже 57 відсотків від загальної кількості іноземців, які оселились в країні.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі