fbpx
14 Грудня, 2021

Кількість українців з посвідкою на проживання в Польщі перевищила 300 тисяч

Кількість українців з посвідкою на проживання в Польщі перевищила 300 тисяч

Кількість громадян України, які мають дійсний вид на проживання в Польщі, перевищила 300 тисяч осіб. Це становить майже 57 відсотків від загальної кількості іноземців, які оселились в країні.

Про це з посиланням на інформацію Управління у справах іноземців пише tvn24.

Karta Pobytu

Дані Управління у справах іноземців свідчать, що масштаби імміграції українців до Польщі, які пов’язані переважно із рівнем заробітної плати, зростають. Також помітно поступове збільшення тривалості переселення. Все частіше громадяни України замість тимчасової міграції обирають довгострокове проживання в країні.

“Значна активізація української імміграції помітна з 2014 року і пов’язана в основному з бажанням працювати. Основними факторами, що вплинули на це явище, були економічна ситуація в Україні, запровадження безвізового режиму та полегшення доступу до польського ринку праці”, – зазначив речник управління Якуб Дудзяк.

Він додав, що крім можливостей заробітку за т. зв декларації про доручення роботи є й інші можливості працевлаштування громадян України. Наприклад, діє комплексний пакет, що полегшує переїзд на територію Польщі, присвячений підприємцям та спеціалістам ІТ-індустрії.

Де живуть українці у Польщі

За інформацією спеціалістів, спостерігається помітна концентрація громадян України у воєводствах з великими міськими агломераціями, особливо в Мазовії. Найбільш популярними регіонами є: Мазовецьке воєводство зі столицею у Варшаві – 22%, Малопольське – 12%, Великопольське – 12% та Нижня Сілезія – 9%.

“Із трохи більше 300 тисяч громадян України, які мають дійсні прописки, близько 60% – віком від 18 до 40 років. Діти та підлітки до 18 років становлять приблизно 12%, а люди старше 40 – близько 28%. Чоловіки становлять понад 54% українських мігрантів”, – повідомив Дудзяк.

У відомстві також повідомили, що майже 84% громадяни України мають тимчасову посвідку на проживання, яка може бути дійсна не більше 3 років. Переважна більшість із них видається у зв’язку з прийняттям на роботу – 77% випадків. Наступні за поширеністю цілі перебування в Польщі – сімейні питання (12%) та освіта (2%).

Як наголошується, вищезазначені дані не включають осіб, які тимчасово перебувають у Польщі під час безвізового режиму або на підставі віз.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що уряд Польщі прагне заповнити дефіцит робочих місць в країні за рахунок українських працівників. Для цього планують запровадити масштабні податкові пільги, якими зможуть скористатись трудові мігранти та підприємці.

 

InfoPost.Media

Фото: monito.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі