fbpx
08 Вересня, 2021

Словаччина, Чехія та Австрія вакцинуватимуть третьою дозою та не закриватимуть кордони

Словаччина, Чехія та Австрія вакцинуватимуть третьою дозою та не закриватимуть кордони

У Словаччині розглядають можливість щеплень своїх громадян третьою дозою вакцини від коронавірусу. Про це повідомив прем’єр-міністр Едуард Хегер (Eduard Heger) після переговорів з прем’єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем (Andrej Babiš) та канцлером Австрії Себастьяном Курцем (Sebastian Kurz) у державному замку Ледніце в Чехії.

Деталі наступного етапу вакцинації вже незабаром має оприлюднити міністр охорони здоров’я СР ВладімірЛенгварський (Vladimír Lengvarský).

Vaccination Slovensko

Як ідеться в заяві словацького прем’єра, Словаччина вирішила піти шляхом Чехії та Австрії та дозволить своїм громадянам вакцинуватись третьою дозою препарату від COVID-19. В першу чергу це стосуватиметься населення з груп ризику, включаючи заклади для людей похилого віку.

Як зазначили Себастьян Курц та Андрей Бабіш, їх країни можуть не чекати погодження Європейського агентства з лікарських засобів при вакцинуванні громадян третьою дозою, адже вони мають власні дослідження.

У Чехії всі потенційні учасники так званого третього етапу вакцинації через вісім місяців після другого щеплення отримають смс-повідомлення із запрошенням отримати третю дозу вакцини від коронавірусу. При цьому використовуватимуть вакцину того самого виробника, що і на попередніх етапах вакцинування конкретного пацієнта. Перші запрошення почнуть надсилати людям вже з 10 вересня.

При цьому представники трьох країн також висловили свою позицію щодо можливого закриття кордонів між країнами. Їх, скоріш за все, закривати навіть при нових спалахах захворювань не будуть, оскільки це призводить до значних економічних втрат.

“Нам доведеться навчитися жити з вірусом, вірус не зникне. Якщо хтось вважає, що потрібні інші заходи, наприклад, закриття шкіл або кордонів, то ці заходи потрібно буде запровадити через рік-три”, – зазначив канцлер Австрії Себастьян Курц.

Варто нагадати, що в Угорщині почав рости попит на третю дозу вакцини від коронавірусу, дозволеної Європейським агентством з лікарських засобів. Пов’язано це з тим, що для отримання COVID-сертифікату ЄС (так званої Green Card), який дозволяє вільно пересуватись Європою, щеплення дозволені тільки сертифікованими вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Janssen.

InfoPost.Media

За матеріалами aktuality.sk, spravy.pravda.sk

Фото: lidovky.cz, domov.sme.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі