fbpx
02 Березня, 2022

Партія Орбана посилила відрив від опозиції за місяць до виборів – соцопитування

Партія Орбана посилила відрив від опозиції за місяць до виборів – соцопитування

Провладна партія угорського прем’єра Віктор Орбана Fidesz збільшила розрив із об’єднаною опозицією за чотири тижні до парламентських виборів. Такі результати показало опитування агентства Median, проведеного з 22 по 26 лютого.

Варто зауважити, що термін проведення соцопитування збігся з початком відкритого вторгнення Росії в Україну. За даними агентства, рівень підтримки правлячої партії залишився незмінним порівняно з груднем минулого року – 39%. Тоді як рівень підтримки опозиції знизився на 2% – до 32%, пише Reuters.

Orbán Viktor

Кількість тих, хто не визначився із вибором збільшилась із 13% у грудні до 20%. Це відображає невизначеність всередині опозиційного табору та падіння підтримки маргінальних партій, таких як ультраправа “Наша Батьківщина” або “Партія Двохвостих собак”.

Згідно з опитуванням, “Фідес” Віктора Орбана має найсильнішу підтримку серед літніх людей, сільських виборців та людей з низьким достатком. Тоді як опозиція має більшу аудиторію серед молодих виборців, міського населення та заможних угорців.

Збереження рівня підтримки партії Орбана може бути пов’язано зі зниженням податків, “замороженням” цін та іншими пільгами, які коштували країні вже 1,8 трильйона форинтів (5,23 мільярда доларів). На парламентських виборах 3 квітня “Фідес” змагатиметься з об’єднаним опозиційним фронтом вперше після вступу Орбана на посаду на виборах 2010 року.

До опозиційного альянсу входять Демократична коаліція, соціалісти, ліберали та колишній ультраправий, а тепер правоцентристський, Йоббік. Єдиним кандидатом на посаду прем’єр-міністра від опозиції є Петер Маркі-Зай, мер міста Годмезевашаргей, що на півдні Угорщини.

Оскільки до голосування залишилося трохи більше чотирьох тижнів, ще одним викликом для опозиції є зростаюче відчуття серед електорату, що Орбан, ймовірно, буде переобраний. Так, 67%  опитаних очікують на перемогу “Фідес”. Це на 4% більше, ніж у грудні.

соціологія вибори в Угорщині

Лише 45% прихильників опозиції бачать її перемогу на виборах.

Однак, як ідеться в результатах опитування, наразі неможливо ще оцінити вплив на електоральні настрої падіння форинта до рекордно низьких показників та ескалації військових дій в Україні.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ в уряді Орбана Петер Сійярто заявив, що Угорщина дотримуватиметься своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення атомної електростанції Пакш. Цей проект вартістю 12,5 мільярдів євро країна запустила у партнерстві з російським “Росатомом”.

 

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі