fbpx
07 Грудня, 2021

Парламент Молдови спростив умови торгівлі з Україною: що отримають українські виробники

Парламент Молдови спростив умови торгівлі з Україною: що отримають українські виробники

Молдова 6 грудня ратифікувала протокол про внесення змін до угоди про вільну торгівлю між Молдовою та Україною. Таке рішення прийняв парламент Молдови.

Прийняті поправки, на думку молдавських парламентарів, полегшать доступ інвесторів та бізнесу до переваг існуючих преференційних домовленостей між Молдовою, Євросоюзом та Україною, повідомляє Newsmaker.

Moldova Ukraine

Відповідно до прийнятих змін, українські виробники отримають можливість експортувати до Молдови сировину та компоненти для їх переробки. Потім вони зможуть продавати кінцеву продукцію до країн ЄС. При цьому товари матимуть сертифікати про молдавське походження. Це звільнить українських виробників від сплати мита згідно з існуючим пільговим режимом.

Протокол про зміну угоди про вільну торгівлю між Молдовою та Україною був підписаних ще наприкінці серпня прем’єрами обидвох країн – Наталією Гаврилицею та Денисом Шмигалем.

Як зазначив Денис Шмигаль, Україна вже уклала такий самий договір із Грузією, і тепер усе “Асоційоване тріо” зможе створити єдину систему для торгівлі з Євросоюзом.

Нагадаємо, наприкінці листопада у Брюсселі відбулась зустріч прем’єр-міністрів країн “асоційованого тріо” – України, Грузії та Молдови з керівництвом Європейського союзу. Предметом розмови стали стратегічні інтереси країн-учасників тріо щодо економічної інтеграції до внутрішніх ринків ЄС.

Раніше про роботу і перспективи “Асоційованого тріо” та низки інших об’єднань, розповів під час форуму Re:Open Zakarpattia 2021 міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, нові гнучкі альянси приносять додаткову безпеку, свободу та процвітання Балто-Чорноморському регіону та Україні як його невід’ємній частині.

 

InfoPost.Media

Фото: КМУ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі