fbpx
30 Листопада, 2021

Прем’єри “асоційованого тріо” України, Молдови та Грузії зустрілись із керівництвом ЄС

Прем’єри “асоційованого тріо” України, Молдови та Грузії зустрілись із керівництвом ЄС

У Брюсселі відбулась зустріч прем’єр-міністрів країн “асоційованого тріо” – України, Грузії та Молдови з керівництвом Європейського союзу. Предметом розмови стали стратегічні інтереси країн-учасників тріо щодо економічної інтеграції до внутрішніх ринків ЄС.

Крім того сторони обговорили розвиток відносин між державами, просування діалогу з ЄС та нові цілі європейського курсу країн-учасниць, повідомляє Newsmaker.

262570807 468436604723548 2043026707757028897 N

Всі три прем’єр-міністри зустрілись із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем та з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, а також президентом Європейського парламенту Девідом Сассолі.

Незважаючи на складну ситуацію на зовнішніх кордонах України, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що український уряд має намір йти за західним вектором, який одного дня призведе до офіційного приєднання до ЄС.

“Ми хотіли б найголосніше сказати, що наші три країни мають непохитну мету стати повноправними членами ЄС”, – заявив він у інтерв’ю POLITICO минулого тижня.

За словами Шмигаля, під час зустрічі сторони обговорили також важливість приділення уваги безпеці в регіоні та загальній стійкості партнерів.

“Тому ми вітаємо намір Європейського Союзу зробити 2022 рік роком європейської оборони. Це відкриє конкретні можливості й для асоційованих партнерів”, – написав він на своїй сторінці.

Варто нагадати, що у травні міністри закордонних справ України, Молдови та Грузії підписали у Києві Меморандум про створення “асоційованого тріо”. Документ має вирішити три основні завдання: структурування консультацій щодо європейської інтеграції між МЗС трьох країн, залучення до діалогу з інститутами та членами ЄС, а також координацію позицій у рамках Східного партнерства.

Раніше про роботу і перспективи “Асоційованого тріо” та низки інших об’єднань, розповів під час форуму Re:Open Zakarpattia 2021 міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, нові гнучкі альянси приносять додаткову безпеку, свободу та процвітання Балто-Чорноморському регіону та Україні як його невід’ємній частині.

 

InfoPost.Media

Фото зі сторінки Дениса Шмигаля


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі