fbpx
18 Березня, 2022

“Обійми здатні врятувати життя”: на Закарпатті актори-переселенці грають для вихованців дитячого будинку (ФОТО)

“Обійми здатні врятувати життя”: на Закарпатті актори-переселенці грають для вихованців дитячого будинку (ФОТО)

Київські актори з Театру юного глядача, які змушені були переїхати на Закарпаття не сидять без діла – вирішили і тут займатися своєю улюбленою справою. А першу міні-виставу показали для інших переселенців – сиріт із дитячого будинку, який теж евакуювався від російських бомб і снарядів.

“Послання цього твору для дітей у полягає в тому, щоб показати наскільки важливо отримати обійми, якими ми можемо висловити свою любов і турботу. Це також дуже важливо, обіймами навіть можеш врятувати чиєсь життя”, – каже Олег Мельничук, актор та режисер угорського драматичного театру на Закарпатті

Саме тут, у приміщенні театру у Берегові нині знайшли притулок його колеги з української столиці, розповідає Telex.

театр1

Дитячий будинок для сиріт був розташований поблизу Києва, в Бучі, який росіяни дуже сильно обстріляли. Діток вдалося евакуювати буквально в останню хвилину перед черговим потужним обстрілом. Наразі у цьому районі практично не залишилося вцілілих будинків…

Зараз весь персонал і їхні підопічні на Закарпатті, де наразі спокійно – всього 35 вихователів і 169 дітей. Однак разом залишитися не змогли – половину з них розмістили у місті Хуст, а інші потрапили до села, за 20 км від Берегова.

театр2

Цей будинок раніше був школою-інтернатом для дітей з травмами, але рік тому її закрили, ймовірно, через проблеми з фінансуванням. Але тепер це місце стало придатним для розміщення дитячого будинку, який змушений був переїхати.

театр3

Цей дитячий будинок не вперше змінює дислокацію – спочатку був розташований у “Артеку”, у Криму, здебільшого тут перебували діти-сироти з Донецьку та Луганську. Потім, після того як росіяни анексували Крим і почали наводити свої “порядки”, закладу довелося переїхати до Києва.

“Потім почали стріляти в Києві, ми повинні були приїхати звідти… Діти були виснажені війною та переїздом, але за кілька днів вони вже трохи адаптувалися”, – каже одна з вчительок. – “Хоча ми все ще пристосовуємося до нової ситуації та обставин”.

Всі дуже чекали зустрічі – і діти, і актори Олег, Даша, Світлана, Наталя та Анжеліка. Головні герої п’єси — миша та їжак, дуже добрі друзі. Мишка — справжній герой, ніндзя, і їжак теж хоче бути таким. Адже мама казала йому, що він повинен бути сильним, він повинен вміти захищатися. “Треба вміти ходити по воді, бігати і швидко літати”, каже друг їжачка. Мишка вчиться у черепахи як можна ходити по воді, у кролика – дуже швидко бігати, а у білочки стрибати по деревах.

“Але згодом приходить велика лисиця, яка дуже лякає мишу, та маленький їжачок швидко обіймає його і таким чином захищає друга своїми шипами. Ці обійми рятують, і кожен може зрозуміти, наскільки обійми можуть допомогти”, – розповідає Наталя.

В кінці твору всі обіймаються між собою. І всім, хто був в залі також запропонували обійнятися з сусідом. А з акторами діти обіймалися неодноразово і довго їх не відпускали.

“Це був наш пробний виступ, а також арт-терапія. Плануємо приїхати сюди ще не один раз”, – каже же Олег із посмішкою наприкінці виступу.

Раніше ми розповідали історію угорськомовного містечка Берегово, де вже не раз лунали сирени протиповітряної оборони. Однак поки російські війська поки не становлять прямої загрози в цьому регіоні. Натомість тут приймають велику кількість переселенців з інших областей регіонів України, де наразі небезпечно.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі