fbpx
14 Березня, 2022

“Ми не втікаємо із Закарпаття”: у закарпатському Берегово садочок готується приймати біженців

“Ми не втікаємо із Закарпаття”: у закарпатському Берегово садочок готується приймати біженців

Хоча на Закарпатті, зокрема і в угорськомовному містечку Берегово вже не раз лунали сирени протиповітряної оборони, російські війська поки не становлять прямої загрози в цьому регіоні. Натомість тут приймають велику кількість переселенців з інших областей регіонів України, де наразі небезпечно – там падають бомби, ракети, обстрілюють цивільні об’єкти, гинуть мирні мешканці.

Журналісти з угорського видання Index.hu відвідали прикордонне місто Берегово, з якого, як і з багатьох інших населених пунктів України, деякі люди з самого початку агресії Росії почали масово втікати до Європи. Залишилися ті, хто готовий боротися з агресором.

бізіля

Про це свідчить інтерв’ю з завідуючою дитячого садочку №7 “Дзвіночок” Наталією Бізілею.

Угорська Мальтійська благодійна служба привезла до закладу в Берегово матраци та інші необхідні речі. Тепер тут розміщено пункт для прийому біженців. Прийматимуть насамперед жінок з маленькими дітьми із українських міст, що постраждали від російських бомб і снарядів.

Наталія Бізіля зазначила, що наразі головне всім згуртуватися, не панікувати і допомагати всім, хто потребує допомоги – тут, в Україні.

“Вони (російські окупаційні війська. – ред.) скоро підуть туди куди пішов “руський корабль”! Вони навіть Київ не можуть взяти”, – впевнено розповідає Наталія Бізіля. – “Так, у нас йде війна, але боятися нема чого – треба захищатися, а не втікати. Це наша Батьківщина! Ми переможемо, нам допомагає весь світ. Але слід і нам боротися, бо ніхто не допоможе – якщо ми самі собі не допоможемо”.

Як каже завідувачка, “ми не втікаємо із Закарпаття – натомість до нас приїздять сім’ї з Харкова, Сум, Київщини, звідти, де бомблять”.

“Треба було і деяким нашим людям не втікати до Угорщини, не покидати свої будинки, своє господарство… А залишитися і допомогти людям, які потребують цього. Бо там біда, а у нас наразі все спокійно. І ми, Україна, однозначно переможемо!”, – впевнена Наталія Бізіля.

Раніше ми підготували матеріал, у якому розповіли про основні події двох перших днів війни в Україні. Окрему увагу приділили Закарпаттю, яке стало надійним тилом для військових та батальонів територіальної оборони. Тут щодня приймають сотні прибулих із різних регіонів країни, біженців безкоштовно годують кращі шеф-кухарі, а до плетіння маскувальних сіток долучаються навіть найменші.

 

InfoPost.Media

Фото: Index.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі