fbpx
25 Лютого, 2024

«Ніколи не забувайте, що найважче завжди перед перемогою». Колонка угорця, який допомагає Україні

«Ніколи не забувайте, що найважче завжди перед перемогою». Колонка угорця, який допомагає Україні

Дорогі друзі, це важка річниця.

У четвер, 24 лютого 2022 року, о 6:40 ранку мене розбудив будильник мобільного телефону. Щойно я натиснув на нього, як побачив повідомлення. Колега і друг написав мені: «Почалось».

Я не міг повірити, що таке могло статися. Я знав, що від Путіна, хитрого покидька, можна очікувати все, що завгодно. Але не думав, що з 200-тисячним російським військом, про яке говорили в новинах, він насправді спробує захопити Україну. Ситуацію в Іраку не вдалося втихомирити силами 300 тисяч американських та інших військових. В Іраку було 42 мільйони, в Україні – 44. Я думав, що він розумніший. 

З того часу росіяни вдосконалились, у них може бути близько 700 тисяч військових в Україні. Але їх все-одно мало. Минулого року вони захопили маленьке містечко, відбивши український наступ, а тепер вони захопили ще менше містечко. Давайте прояснимо: це війна, яку росіяни не можуть виграти. Угорцям було важко змиритися з тим, що вони не будуть вільними від турецького панування, і це зайняло 150 років, але ми звільнилися. Майже всі змирилися з комунізмом, але потім настав 1989-й. 

Україна ніколи не буде належати Росії.

На жаль, за це треба платити. Я був в Україні тричі — в Ужгороді. Я дуже полюбив Закарпаття. І страшно бачити, що з кожним візитом кількість могил героїв збільшується. Страшно говорити з тими, хто живе на вулиці, хто втомлений, розбитий і зневірений. Жахливе відчуття, коли не можеш допомогти скільки хочеш, так, як хочеш або як та чи інша людина заслуговує.

420525986 331282576552095 4855378286503379746 N

Кожен, хто читав мене досі, може побачити мою відданість, а також те, що я не сліпий. Останні два роки змінили моє життя. Пост адміністратора моєї улюбленої групи у Фейсбуці вразив мене того ранку. Ця група та спільнота дали мені сили. Я зрозумів, що не один. Знайшов однодумців у тому, що всі помилки України не є ні поясненням, ні справедливою причиною того, що з ними відбувається.

Українці, яких я зустрів, підтвердили, що вони чуйні люди, які живуть, кохають, помиляються, жартують і страждають так само як ми. Зараз вони страждають більше. Тим часом я розійшовся з людьми, яких раніше вважав друзями. З багатьма… Вони показали своє справжнє обличчя.

Я взявся за те, що виявилося одним із найкращих рішень у моєму житті. Написав Феді [Федір Шандор, – ред.] і почалася спільна робота. Зібралась команда і разом з Гашпаром і Балажем ми створили «Годівницю закарпатських Шарканів». Тоді ми постійно жартували з моєї наївності. Одного разу, коли у нас попросили зарядний пристрій, я хотів швиденько купити зарядний для мобільного. А далі сміялися над спільною наївністю, коли усвідомили, що можемо лише придбати тільки один із трьох «Ecoflow», які замовив Федя.

351333217 195674653446222 5525526357557543810 N

Що відтоді сталося? Не можу в це повірити — лише за півтора року 70+ дронів.

Ми допомагали не одній бригаді. І не тільки угорцям. Ми вже будуємо мости між двома народами. Так, інколи робимо помилки, інколи ми повільні. Але ми робимо це в міру наших можливостей.

А тепер те, що я дійсно хочу сказати.

За останні два роки моє життя змінилося. Те, що ми робимо має значення. Ось чому я щодня віддаю себе роботі, щоб знайти час і сили для «Годівниці закарпатських Шарканів». Мені не завжди все вдається, але я вкладаю свою душу в роботу, це також має значення. Разом з Гашпаром і Балажем ми дізнались, що таке командна робота, де спільний успіх важливіший за особистий, важливіший за моє почуття справедливості та моє его. Ми одна з найкращих команд у світі. Три людини, які можуть бути зовсім різними, але яких поєднує спільна справа.

 

Читай також:
Дрони, тепловізори та спорядження: як троє угорців заснували «Годівницю закарпатських шарканів»

 

Звісно ж, були суперечки, вони будуть і далі. Але навіть це нас зміцнює в критичних ситуаціях. Я завжди відчуваю, що ми не один проти одного, а за спільну справу, а те, що вийде в кінці таких суперечок, буде не чиєюсь перемогою, а найкращим рішенням, досягнутим спільно. Таких щирих, але часом гострих суперечок у мене ще не було. Наша команда сильна і стає ще сильнішою.

Наша історія почалась із кількох людей, а зараз нас тисячі. І ми завжди будемо ставати тільки сильнішими.

Ця справа принесла мені нових друзів, навіть інших національностей. Багато. Це чергове підтвердження того, що я не один. Росіянин, який емігрував від Путіна, голландець, поляк… І дуже багато українців. Українець у Будапешті, українець на Закарпатті, в Києві та Чернігові. Я познайомився з солдатом, прикордонником, волонтером, дружиною, мамою. Ці стосунки почалися як робочі та поглибились завдяки спільним цінностям, спільним стражданням і спільній вірі. Вірі в те, що амбіції однієї людини не можуть вбити мільйони. Що темна постать не може поневолювати чужий народ. Що темрява не може перемогти й не може тривати вічно. Що ми можемо і повинні зробити свій внесок проти цього. І, звичайно, ми це зробимо. Я вірю в це не один, нас багато. Ви також.

356838151 205363049144049 5454151408134586100 N

Сьогодні завдяки цій справі, вірі та друзям я набагато сильніший, ніж був два роки тому. Я вірю, що ця боротьба, усі жахи, які ми пережили та з якими стикаємося зараз, мають лише один результат, — і це наша перемога. Я вірю в це через мої об’єктивні знання та досвід,

І я вірю в це тому, що бачу таку ж рішучість у своїх друзях. Я це бачу і на Закарпатті, і в Чернігові, і в Києві, і вдома. Навіть якщо час від часу всі падають духом. Але ми повертаємось і починаємо знову. Оскільки нас багато, ми допомагаємо один одному. Ми не зупиняємось та не здаємось. Багато з нас відчувають, що попри втому і невдачі, ми будемо ставати все сильнішими. 

Якщо хтось зараз зневірився, ніколи не забувайте, що найважче завжди перед перемогою.

У 1683 році османи взяли в облогу Відень. До 1686 року їх панування в Угорщині зазнало краху. У 1986 році ніхто не очікував, що настане 1989 рік. Під час Першої світової війни, влітку 1918 року, мало хто у світі очікував падіння центральних держав. 

Це важка річниця. Ми втомилися, у нас багато невдач, у нас багато втрат. Упокой загиблим героям. Дай Боже скорішого одужання пораненим фізично чи душевно.

Ми багато втратили. Але ми на ногах і не здалися. І не здамося.

Ми переможемо.

 

Infopost.media
фото зі сторінки Kárpátaljai Sárkányellátó

* Цей текст є авторською колонкою, відтак у ньому представлені, перш за все, думки автора матеріалу, які можуть не збігатися з позицією редакції InfoPost. Ми публікуємо авторські колонки, насамперед, заради дискусії на важливі теми, бо віримо в силу публічного діалогу. Якщо ви маєте бажання написати для нас авторську колонку, напишіть нам на editor.infopost@gmail.com

Коментарі